Alates 3. maist 2014 on Endla Teatrigaleriis avatud kaks uut fotonäitust.

Sammassaalis saab näha Objektiivi Ordu fotonäitust "Raba" ning Teatrkohvikus on välja pandud Valdur Maibachi makrofotod putukatest.

Näitused jäävad avatuks kuni 31. maini 2014. Objektiivi Ordu / RABA

Objektiivi Ordu tutvustab ennast järgnevalt: 

Oleme üks lõbus kamp fotograafiahuvilisi. Kas mäletate Sulev Nõmmiku kuldseid sõnu: „lauljaid käib meil harva!“ – just sama kirju on ka meie seltskond. Pärineme kõikvõimalikest Eesti linnadest-maadest ning igapäevaselt oleme projektijuhid, klienditeenindajad, õpetajad, sekretärid, noortejuhid ja kes kõik veel. Ka meie ealine ampluaa on üsna lai ja mõnedel liikmetel on päris mitmekümneaastane vanusevahe.

Tutvusime Delfi pildiportaali kaudu, kuhu laadisime üles oma ja kommenteerisime-hindasime teiste pilte. Ajapikku leidsime, olles tol ajal veel võõrad, ühise lisahuvi – nimelt piltide „tuunimise“ – õppisime üheskoos kasutama erinevaid fototöötlusprogramme ning aastal 2010 saime  maha ühise diginäitusega. 

Tänagi veel „tuunime“, aga peamiseks huviks on siiski fotograafia. Pildistame iseseisvalt ja üheskoos. Kohtume aastas 3-4 korda. Külastame üksteise kodukoha loodus- ja kultuuruväärtusi ja avastame koos uusi paiku. Kohtumiste vaheaegadel suhtleme päris tihedalt veebi teel. Jagame uusi teadmisi, infot näituste ja konkursside kohta. Et vaim ikka värske püsiks, pildistame iga kuu teemapilte – üks ordukas annab teema ja teised peavad kuu aja jooksul selle teemaga pilte püüdma. 

Käesoleval näitusel eksponeerime fotosid rabast, mis on meie kamba vaieldamatu lemmikkohtumispaik. Pea iga aasta toimub meil rabaÖÖ – üks pealtnäha täitsa tavaline suveöö, mil ööbime rabas ja jäädvustame hämaruse salapära ja päikesetõusu väge. Ka siinsel näitusel võib näha jäädvustusi kirjeldatud imedeöödest. 

 

Valdur Maibach/ MAKROFOTOD

Valdur Maibach on lõpetanud Eesti Maaülikool piimatehnoloogia eriala ning alates 1993.  aastast pärnakas, kes oma igapäevaelus tegeleb kütuste müügiga.

Fotografiia on olnud üks tema hobidest lisaks shotokan-karate ja lumelaua sõidule. „Tõsisem pildistamine läks lahti ca 6 aastat tagasi kui parema kvaliteedi saamise nimel ostsin endale Canon 30 D.  See oli nagu sõrme andmine. Täna on lemmik teemaks loodus ja makro pildistamine.“ 

Näitusele on välja pandud meid igapäevaselt ümbritsevate putukate portreed. Krabiämblik, röövikhunt, õrnpäevik, hooghänd jt. Hobi on tänaseks päevaks saanud nii palju tuult tiibadesse, et sel aastal esmakordselt Looduse Aasta Foto konkursil osaledes omistati Valdur Maibachile esikoht kategoorias  "Loomad oma keskkonnas" ja  žürii tunnustus kategoorias "Loomaportreed". Neidki pilte on võimalik vaadata Endla Teatrigaleriis. Lisaks veel 1. koht "Mustvalge looduspilt" kategoorias.