Endla Jazzklubi XII hooaeg

Jazzklubi alustas Endla Teatrikohvikus tegutsemist 2006. aasta sügisel. Jazzklubi sünnipäevaks võib lugeda 29. septembrit, mil Teatrikohvikus toimus esimene Jazzklubi õhtu.

Nüüdseks toimub Jazzklubi Teatrikohviku esimesel korrusel regulaarselt kaks korda kuus reedeti. Kontsert algab kell 21.30, sissepääs TASUTA! Jazzklubi publik pääseb Teatrikohvikusse alates kella 21. Sissepääs on kõigile tasuta. Kohvikusse saab broneerida kohta lauas, broneerimisel kehtib miinimumarve 7 € inimese kohta, mis tuleb tasuda eelnevalt. Lisainfo e-postil: kohvik@endla.ee. Samal aadressil on võimalik ka kohti broneerida kuni kella 17 toimumispäeval.Reedel, 12. jaanuaril 21.30
LAND OF DRUM
Mart Soo
– kitarr
Brian Melvin – trummid
Arno Kalbus – trummid

San Franciscos sündinud ja juba kuueaastaselt biitlitest mõjutatuna muusikast huvituma hakanud Brian Melvin on osalenud aktiivselt San Francisco ja New Yorgi ning rahvusvahelises jazzmuusika skeenes. Kontserdil mängitakse spirituaalset originaalloomingut, mis on saanud inspiratsiooni Indiast, Aafrikast ja Aasiast.

Vaata lisaks ja kuula helinäiteid kooseisu kodulehelt: www.brianmelvin.com/land-of-drum.htm

*** *** ***


Järgmised kontserdid: 

XII hooaeg (2017/2018)

* 12. jaanuaril Brian Melvin „Land of Drum”
Mart Soo
(kitarrid), Brian Melvin (trummid), Arno Kalbus (trummid)
* 26. jaanuaril Jazz.ee ja Endla Jazzklubi esitlevad: Lauri Kadalipp & Social Jazz
Lauri Kadalipp
(saksofon), Allan Järve (trompet), Kirke Karja (Rhodes), Tõnu Tubli (trummid)
* 9. veebruaril Jazz.ee ja Endla Jazzklubi esitlevad: Toomas Rulli "Quotes"
Raun Juurikas
(klahvpillid), Allan Järve (trompet), Heikko Remmel (bass), Toomas Rull (trummid)
* 23. veebruaril EV 100 ERI!
Eesti Kontsert ja Endla Jazzklubi esitlevad: Kärt Tomingas trio
Kärt Tomingas (laul, sõna), Külli-Katri Esken (klahvpillid), Meelis Sütt (löökpillid)
* 9. märtsil Jazz.ee ja Endla Jazzklubi esitlevad: Raul Sööt Standard trio
Raul Sööt (saksofon), Heikko-Joosep Remmel (kontrabass), Sébastien Grenat (trummid)
* 23. märtsil Kaisa Lillepuu Group
Kaisa Lillepuu
(laul), Maimu Jõgeda (akordion), Tõnis Koppel (bass), Karl-Markus Kohv (trummid)
* 6. aprillil Soome bluesi trio
* 20. aprillil Jazz.ee ja Endla Jazzklubi esitlevad: CORPO (Rootsi)
Lars-Erik Norrström
(klahvpillid), Mikael Godée (sopransaksofon), Thomas Markusson (kontrabass), Ebba Westerberg (löökpillid), Cornelia Nilsson (trummid)
* 4. mail Jazz.ee ja Endla Jazzklubi esitlevad: Redel Ruudus & Mirjam Kivisild
Mirjam Kivisild
 (laul, kalimba), Aleksandra Kremenetski (vibrafon, marimbula, löökpillid), Valeria Jagudina (marimba, löökpillid)
* 18. mail Kirke Karja (klahvpillid), Martin Kuusk (klarnet, saksofon),  Tanel Ruben (trummid)  

1. juunil /täpsustamisel/
15. juunil Jaak Lutsoja (akordion) & Liis Lutsoja (viiul)
29. juunil /täpsustamisel/
13. juulil / täpsustamisel/
27. juulil /täpsustamisel/
*** *** ***


Toimunud kontserdid:

Reedel, 15. detsembril 21.30
Jazz.ee ja Endla Jazzklubi esitlevad: INGRID HAGEL KVARTETT
Ingrid Hagel
– viiul, vokaal
Neff Irizarry (Soome) – kitarr
Ara Yaralyan – bass
Eno Kollom – trummid

Ingrid Hageli kvartett koosseisus Neff Irizarry (Soome) kitarril, Ara Yaralyan bassil ja Eno Kollom tummidel, ei ole enne koos lavale astunud, kuigi Ingrid, Ara ja Eno on vanad mängupartnerid. Ingrid on musitseerinud viimase paari aasta jooksul ka Neffiga, kes on Ingridi Taani bändiga esinenud nii Eesti jazzklubides kui ka Kopenhaageni Jazzfestivalil.

Kvarteti poolt tuleb esitusele Ingridi enda looming, seda puhku Eesti rahvamuusikast inspireeritud, aga ka Eesti rahvamuusika seaded, seatud Ingridi ja tema vibrafonistist kolleegi Martin Fabriciuse (Taani) poolt. Kvartett toob kuulajateni materiali Ingridi uuelt plaadilt, mis tuleb välja järgmisel veebruaril, mille ta pühendab Eesti Vabariigile tema 100.sünnipäeva puhul, nimega Jazz på Estisk, a la Jan Johansson Jazz på Svensk.


Reedel, 1. detsembril kell 21.30
LAULUD VÕI NII...

Vladislav Koržets  – sõna
Riho Sibul  – laul, kitarr
Ain Agan –  kitarr

1984. aastal sündis laul "Aed", mille Riho Sibul komponeeris oma sõbra Vladislav Koržetsi tekstile. Järgnevate aastakümnete vältel sündis juurde uusi laule nagu "Videvik", "Tähesära", "Puudutus", "Pisitasa" jne.

2011. a vormus Riho ja Vladislavi koostöö heliplaadiks "Kahemehesaag", ent mitmeid laule on loodud ka pärast seda. 2016. aastal üllitas Vladislav oma laulutekstid raamatuna "Laulud või nii" ning pälvis nende eest Eesti Kultuurkapitali luulepreemia.

Ka kontserdi "Laulud või nii" selgrooks on Riho poolt Vladislavi tekstidele loodud laulud Riho Sibula esituses. Vladislav lisab omalt poolt seni viisistamata luuletusi ja mõtisklusi inimesest, kõiksusest ja ilmas olemisest. Ain Agan lisab toimuvale omalt poolt imelisi helivärve. Ega rohkem väga lisada oskagi. Ehk vaid seda, et lubatud on nii naer kui ka nutt.


Reedel, 17. novembril kell 21.30
ARONSSON-ANDERSSON-RUBEN TRIO

Käesolev trio kohtus esmakordselt üheksakümnendate keskel.Koolipoiste bändina, lõuna Rootsis.Skurupis. Tugev soov ja kirg omaloomingut mängida ühendas trio liikmeid kohemaid. Lõppesid koolid,lõppesid kooskäimised, kuni taaskord tekkis mõte ja soov endisi ja praeguseid muusikalugusid teile jutustada.

Laval kohtuvad:
Henrik Aronsson – kontrabass (Rootsi)
Jonas Andersson – klaver, klahvpillid (Rootsi)
Tanel Ruben – trummid (Eesti)


Reedel, 3. novembril kell 21.30
Jazz.ee ja Endla Jazzklubi esitlevad: VELLING-SOO-VELLING

Tuuli Velling – vokaal, elektriklaver
Teet Velling – kitarrid
Mart Soo – kitarrid, elektroonika

Velling-Soo-Velling on eestikeelsele autori- ja instrumentaalmuusikale keskendunud trio, mille põhirõhk on hääle ja kitarrikõlade sümbioosil.

Tuuli Velling on eesti laulja, laululooja ning luuletaja, kes on oma luule- ja muusikaloomingut esitanud ETV luuleminutites ja Jüri Üdi klubis, festivalidel Jazzkaar, HeadRead, Prima Vista, Mailaul jne. Ka tema debüütalbumit “Kuus ruutmeetrit põrandapinda” (2013) on kriitikud tunnustanud muusika ja laulutekstide võrdse kaalu eest. Tuuli Velling on Nõmme Jazz 2009 vokalistide kategooria võitja.

Mart Soo on ansamblite Weekend Guitar Trio, ASK ja Kulgejad kitarrist, kontserdisarja “ImproTest” üks korraldajatest ning hinnatud õppejõud, kelle sügav ja sujuv sooloalbum “Kulg” (2014) on meditatiivsete kõlamustritega läbilõige senisest loomingust. 2017. aastal pälvis Mart Soo eesti prestiižseima jazzitunnustuse – Danske Jazziauhinna.

Teet Velling on ansamblist Jäääär tuntud multiinstrumentalist, kes mängib kitarre, erinevaid perkussiooniinstrumente ja iiri vilesid. Sooloalbum “Vend August” (2015) sai ilmumise järel kiita küpsete instrumentaalseadete ning filosoofilise ja seejuures elujaatava vaimsuse eest.


Reedel, 20. oktoobril kell 21.30
Jazz.ee ja Endla Jazzklubi esitlevad: Pehk, Daniel ja Tafenau
Jaan Pehk
– laul
Paul Daniel – kitarr
Ramuel Tafenau – trummid

Jazzliidu üleskutsel ühendavad oma jõud laulja-luuletaja Jaan Pehk, kitarrist Paul Daniel ja trummar Ramuel Tafenau. Vaimuka laululoojana tuntud Jaan Pehk esitab nii enda kui ka teiste lugusid, sedapuhku jazzivõtmes. Laulude kõrvale loeb Jaan oma luulet. Paul Daniel on tegutsenud kitarristi ja arranžeerijana eripalgelistes koosseisudes ning on välja andnud oma sooloplaadi “Kreeka Tuli” (2014). Noorema põlvkonna trummar Ramuel Tafenau on lõpetanud löökriistaeriala Toomas Rulli käe all. Paul Daniel ja Ramuel Tafenau on varem ülesastunud duona, esitades peamiselt Pauli loomingut. Kõiki neid muusikuid ühendab asjaolu, et nad on õppinud Georg Otsa nimelises muusikakoolis.


Reedel, 6. oktoobril kell 21.30 TITOKS
Kristjan Rudanovski
– viiul
Jaanis Kill – kitarr
Robert Nõmmann – kontrabass


Titoks koosneb kolmest sõbrast, kes tänu aastatepikkusele koosmängule on saavutanud ideaalse harmoonia nii mõtetes kui ka muusikas. Eestis ainukesena gypsy jazz'i viljelevad muusikud toovad publikuni Django Reinhardti parimad palad, Raimond Valgre unustamatud meloodiad ning klassikamaailma ilusaimad kompositsioonid. Trio improvisatsiooniline kahekõne ja virtuoossus tekitavad kuulajais emotsioone, mida on raske unustada.


Reedel, 22. septembril kell 21.30
Jazz.ee ja Endla Jazzklubi esitlevad: Kadi Vija & Lucas Dann
Kadi Vija (vokaal), Lucas Dann (klaver)


Põlva päritolu Soomes tegutsev džässlaulja Kadi Vija avaldas sel kevadel koos Kanada pianisti Lucas Danniga debüütalbumi Ugly Beauty. Plaat on austusavaldus tänavusel aastal 100. sünniaastapäeva tähistavale helilooja ja pianistile, jazzi suurmehele Thelonious Monkile.

Kadi Vija on tänapäeva Soome jazzi üks huvitavamaid jazzi ja improviseeritud muusika artiste. Vija ei ole laulja, vaid vokaalne instrumentalist. Noore laulja kogemustepagas on sisaldust kogunud Berklee College of Musicist, Conservatory van Amsterdamist ja Sibeliuse Akadeemia jazzosakonnast. “Vija delivers a strong set which places her firmly among notable jazz vocalists; a name for the future.” – Nick Davies, All About Jazz.

Lucas Dann on kuulsa klassikalise vioola-mängija Steven Danni noorim poeg, kes on mitmeid aastaid õppinud kõrgelt hinnatud jazzpianisti Fred Herschi käe all. Praegusel hetkel õpib Dann Conservatory van Amsterdamis.

Kuula Vijat ja Danni esitamas lugu “Pannonica” (https://www.youtube.com/watch?v=O0lzGe4noio).


Reedel, 28. juulil kell 21.30 Erkki Otsman kvartett - Merelaulude kabaree
Erkki Otsman
(laul), Jaak Lutsoja (akordion), Andranik Kechek (klaver), Tanel Liiberg (kontrabass)

Meri on inimest inspireerinud sajandeid. laule merest on kirjutatud erinevate rahvaste poolt, sest merel on kultuure ja rahvaid ühendav osa. Sellest lauldakse nii prantsuse šansoonis, soome tangos, portugali fados, ameerika bluusis, napoli laulus kui kreeka zirtakis. Lisaks lauludele on kabareelikus õhtus ka kaasakiskuvat merejuttu ning publikut haaravat tegevust.


14. juulil trio Rudanovski/Kill/Nõmmann
Kristjan Rudanovski - viiul
Jaanis Kill - kitarr
Robert Nõmmann - kontrabass

Rudanovski/Kill/Nõmmann koosneb kolmest sõbrast, kes tänu aastatepikkusele koosmängule on saavutanud ideaalse harmoonia nii mõtetes kui ka muusikas. Eestis ainukesena gypsy jazz'i viljelevad muusikud toovad publikuni Django Reinhardti parimad palad, Raimond Valgre unustamatud meloodiad ning klassikamaailma ilusaimad kompositsioonid. Trio improvisatsiooniline kahekõne ja virtuoossus tekitavad kuulajais emotsioone, mida on raske unustada.


30. juunil REALLY JUST FRIENDS
Helin-Mari Arder (vokaal), Andy Fite (kitarr)

Kui laval saavad kokku kaks loomingulist muusikut, on oodata põnevust, üllatusi ning palju improvisatsiooni. Helin-Mari Arder ja Andy Fite on koos seda sünergiat loonud juba kümmekond aastat ning mitmel korral oma esinemistega ka Eesti kontserdilavadele jõudnud. Viimati said nende kontserdid sooja vastuvõtu osaliseks veebruarikuisel Talvejazzil ning seejärel ka aprillikuises Stockholmis. Muusikahuvilised on leidnud, et kaks erineva karakteriga muusikut täiendavad laval üksteist suurepäraselt.

Andy Fite, kes lisaks suurepärasele kitarrimängule on ka laulja ja helilooja, on naljatades kirjeldanud duo koostööd muinasjutulise "kaunitar ja koletis" väljendiga. Tegelikult sisaldab duo repertuaar kõike, mis inimlik ja tuttav - alates tunnetest ja romantikast ning lõpetades teravamate nootidega - kõike seda sageli läbi mõnusa huumori prisma. Duo alustas koosmusitseerimist tuntud jazzlauludega kuid viimasel ajal esitatakse üha enam Andy Fite originaalloomingut, mis jätkab vanade heade jazzlaulude traditsiooni. Koostöös sünnivad Andy varemkirjutatud lauludele uued ja värsked tõlgendused, lisaks on viimaste laulude hulgas ka mõned koos kirjutatud laulud. Lisaks vanale heale svingmuusikale kõlavad duo esituses ka laulud bossa-nova ning sambarütmis ning kavas on ka mõned ballaadid.

Helin-Mari ja Andy koostöö on saanud väljendusvõimalusi Talvejazzil, Mailaulu Festivalil Tartus, Mariehamni Jazzfestivalil, Visby Autorilaulu Festivalil ning Stockholmi väikestel lavadel. Duolt on ilmunud ka kaks plaati ("I'm Starting to Like You" ning "Really Just Friends") ning salvestamist ootavad juba uued muusikalised ideed. Kontserte suvises Eestis ootab duo põnevusega, et jagada oma improvisatsioonirikast ja humoorikat muusikat toreda publikuga!

--- --- ---

Helin-Mari Arder on Eesti aktiivsemaid ja loomingulisemaid lauljatare. Ta esitab võluvalt prantsuse shansoone, brasiilia bossanovasid, vaimulikke rahvalaule, jazziklassikat, eesti heliloomingut ja oma muusikat. Helin-Mari oskab ta esile tuua just antud stiilile omased nüansid, kuid samas jääb ta alati iseendaks, unistavaks romantikuks. Temalt on ilmnud kümmekond sooloplaati, mille hulgas on ka erinevatele autorite muusikale või tekstidele pühendatud kogumikke: "Päike ikka paistma jääb" Kustas Kikerpuu lauludega, "Kuulates Legrand'i" kuusa prantsuse autori loominguga, "Ununenud unistused" Ott Arderi tekstidele kirjutatud lauludega ning "Öö valgus" Eeva Pargi tekstidele kirjutatud originaalloominguga. Kõige armastatumaks Helin-Mari kirjutatud lauluks võib ilmselt pidada lugu "Väike päike", mis ilmus tema debüütplaadil, aastal 2003.

Andy Fite’i kaasakiskuvas loomingus põimuvad hääle- ja kitarriimprovisatsioonid. Muusiku eeskujude loend on pikk ja kirev ulatudes Louis Armstrongist ja Nat King Cole'st Charlie Parkeri ja Frederick Chopin'ini. Mitmekülgsus avaldub ka Fite’i laulude valikus ning improvisatsioonides. 1994.aastast elab ta Rootsis, teeb koostööd sealsete muusikutega, õpetab jazz-vokaali, peab loenguid Rootsi ja Soome ülikoolides, kuid aeg-ajalt annab ta kontserte ja meistriklasse ka oma sünnimaal.

Andy Fite on kirjutanud üle 500 laulu, tema 31 albumit saadaval iTunes´is, laule saab kuulata ka Spotify-st. Humoorika ja sõbraliku Andy Fite’i muusika on täis üllatusi. Ja alati on tal midagi uut teoksil. Helin-Mari Arderi ja Andy Fite’i ühine album „I’m Starting to Like You“, mis on salvestatud Stockholmis, valmis 2008. aastal ja see sisaldab nii jazziklassikat kui ka Andy Fite’i oma lugusid.

Talvejazzi arvustus: http://helinmari.ee/plaadipood/really-just-friends/

Kodulehed: www.andyfite.se, www.helinmari.ee


2. juunil KAARE / KARU / OJAVESKI
Inga Kaare
(vokaal), Roland Karu (saksofonid), Peep Ojaveski (kitarrid)

Kavas omalooming ja jazziklassika.

19. mail Jazz.ee ja Endla Jazzklubi esitlevad: Heavy Beauty
Liudas Mockūnas (bass-saksofon), Jaak Sooäär (kitarr), Henno Kelp (bass), Andrus Lillepea (trummid)

Heavy Beauty keskmes on bass-saksofon – instrument, mida tema suuruse, madala registri ning suure õhutarviduse tõttu harva kasutatakse, kuid millel on ilus ja muhe kõla. Rahvusvaheliselt tuntud leedu saksofonist Liudas Mockunas on just õige mees bass-saksofoni tujusid taltsutama. Nagu ansambli nimestki näha, on Heavy Beauty muusikas oluline osa raske roki kõlal, mida kannab edasi jazziliku improvisatsiooni esteetika.

Heavy Beauty ühendab muusikuid Liudas Mockūnas, Jaak Sooäär, Henno Kelp ja Andrus Lillepea. Liudas ja Jaak on rahvusvaheliselt tuntud jazzmuusikud Baltikumist. Nad kohtusid 1990. aastate lõpupoole jazzmuusika õpingute raames Kopenhaagenis. Kitarrist Jaak Sooäär on erinevates koosseisudes jazzrocki ja rockjazzi viljelenud, bassist Henno Kelp ja trummar Andrus Lillepea kuuluvad aga Eesti tuntumate rockmuusikute hulka ning aitavadki jazzi ja rocki ühendada. Kvarteti debüütalbum “Propaganda” (AVA Muusika) ilmus 2016. aasta kevadel.

Kuula Heavy Beautyt esitamas lugusid “The Perfect Escape”: youtube.com/watch?v=DnzW22pg9vo ja "Happy Monster" https://www.youtube.com/watch?v=TSUuDM_eBeA.

5. mail Ivi Rausi-Haavasalu (vokaal), Sven Kullerkupp (klahvpillid)

Ivi Rausi-Haavasalu mahe hääl ja hea jazzitunnetus on viinud teda kokku väga paljude Eesti tippmuusikutega. Seekord siis laval koos pianisti ja helilooja Sven Kullerkupuga. Kõlavad Brasiilia helilooja Carlos Jobimi looming ja jazziklassika laiast maailmast. Ei puudu ka Eesti heliloojate looming.

21. aprillil Jazz.ee ja Endla Jazzklubi esitlevad: SOON Quartet
Ain Agan
(kitarrid), Manuel Dunkel (saksofonid), Mihkel Mälgand (kontrabass), Mika Kallio (trummid)

Eesti-Soome kvartett on koos esinenud juba 15 aastat ja esitab muusikute originaalteoseid. Kvartetis musitseerivad kaks Soome ja kaks Eesti tippmuusikut: Manuel Dunkel saksofonidel, Mika Kallio trummidel, Ain Agan kitarril ja Mihkel Mälgand kontrabassil.

Manuel Dunkel, Soome jazzmuusikute koorekihti kuuluv tenor- ja sopransaksofonist, mängib nii bigbändides kui ka väiksemates ansamblites. 1996. aastal pälvis ta Pekka Pöyry auhinna, mis antakse noorele andekale jazzmuusikule. Lisaks oma kvartetile on ta esinenud veel paljude jazzikollektiividega nagu Bitter Sweet, Mr. Fonebone, Bingo, Burn!, Jukka Perko & Hurmioorkesteri, UMO Jazz Orchestra, Groove Convention, Quartet Coyote, Sid Hille Platypus Ensemble, Espoo Big Band, Mirja Mäkelä ja Band.

Mika Kallio kuulub Soome löökpillimängijate eliiti. Ta on teinud koostööd Tomasz Stanko ja Eero Koivistoisega, osalenud ansamblites Gnomus, Soome tipporkestris UMO, duos Raul Björkenheimiga. Mika on salvestanud kaks sooloalbumit, kus ta musitseerib ainult löökpillidel. Mika Kallio on Helsingi Sibeliuse nimelise Akadeemia lõpetanud jazztrummi eriala magister.

Mihkel Mälgand hakkas basskitarri mängima 9-aastaselt, ta on lõpetanud Georg Otsa nimelise Muusikakooli basskitarri ja kontrabassi erialal ning lõpetanud Eesti Muusikaakadeemia jazziosakonna. Ta on oodatud ansamblipartner paljudes eesti jazzikoosseisudes.

Ain Agan on kitarrimängija ja kvarteti eestvedaja. Koostöös Dunkeliga on 15 aasta jooksul esinetud erinevate kavadega, kus on esitatud mõlema muusiku loomingut, kuid ühise albumini ei ole veel jõutud. Sellel kontserttuuril esitatakse uue, peatselt ilmuva albumi jaoks komponeeritud uudisloomingut, mille autoriteks on Agan ja Dunkel.

7. aprillil Trio Morgenthaler-Röllin-Ruben (Šveits-Eesti)
Robert Morgenthaler
– tromboon, efektid (Šveits)
Urs Röllin – kitarr, efektid (Šveits)
Tanel Ruben – trummid (Eesti)

Trio loomise idee oli ansambli liikmete unistustes juba mõnda aega. Aga käegakatsutavaks reaalsuseks sai koosmäng alles 2016. aasta novembris, kui kohtuti Šveitsis, väikeses maalilises linnakeses Schaffhausenis. Tehti koos proovi ,süüa ja vahelduseks ka mõned fotod...

Kõik ansambli liikmed panustavad omaloominguga, seetõttu on muusika vaheldusrikas ja annab improvisatsioonivõimaluse pea kõigile võrdselt! Võõraks ei jäe ka efektiplokid ega meeldivad muusikalised ootamatused. Vahest saab kolmest enam kui trio!

NB!!! Kohtume jah tõesti juba sel reedel, mitte kahe nädala pärast!


31. märtsil Liis Lutsoja & Mart Soo
Liis Lutsoja 
(viiul), Mart Soo (kitarr)

Duo esitab pransuspärast viiulijazzi,mängides jazzilkassikat ja tõestades,et Pariis ja Pärnu võivad kevadel olla üksteisele lähemal kui arvame.


17. märtsil Jazz.ee esitleb: Bad Habits trio
Andre Maaker (kitarr), Peedu Kass (bass), Ahto Abner (trummid)

Andre Maaker, Peedu Kass ja Ahto Abner on viimase 10 aasta jooksul erinevates koosseisudes kohtunud korduvalt, kuid esmakordselt koguneti triona, kui anti kontsert 2013. aastal Viljandi Kitarrifestivalil. Viimastel aastatel on antud mitmeid kontserte Eestis ja välismaal, klubides ning festivalidel. Trio esitab ansambliliikmete omaloomingut, mis kolme improvisaatori esituses laval alati uue ja värskena kõlab. 2017. aasta kevadel salvestatakse ka esikalbumi materjali.

Kuula Bad Habits Triot esinemist Youtubest: youtube.com/watch?v=QErqBQXjpZg


3. märtsil Ma olin Bonzo. Andrus Albrecht

Andrus Albrecht, rahva seas rohkem tuntud kui Bonzo, kogub kokku oma aastate parima loomingu, paneb plaadile ja esitleb seda märtsis üle-eestilisel kontserttuuril, mis koosneb viieteistkümnest ülesastumisest ja kannab pealkirja „Ma olin Bonzo“. Kogumik võtab valikuliselt kokku laulud, mis sündisid ajavahemikul 2003-2016. Just 2003 aastal alustas Andrus Albrecht 30aastasena esimesi laulukirjutamiskatsetusi.

See on Andrus Albrechti jaoks esimene plaat, Bonzo jaoks aga kaheksas.
Albrecht arvab, et see plaat võibki jääda viimaseks. Talle tundub, et inimesed ei kuula enam nii väga plaate, ka ta ise mitte. Uuemates autodes ja ka sülearvutitel pole enam CD plaadi kuulamise võimalust, on vaid USB otsad. Seega on muusik otsustanud teha väikese partii, mis on saadaval vaid neil loetud kontserditel märtsikuus.

Kommenteerides plaadi ja kontserti pealkirja märgib Albrecht, et tulevikus ei plaani ta enam Bonzona üles astuda, sest tema jaoks on see periood elus lihtsalt läbi saanud. Enda sõnul ei tunneta ta endas enam Bonzot. Bonzo on Albrechti jaoks mees, kel sigarillo suunurgas ja napsiklaas ees, kuid viimastel aastatel on ta hakanud ise aga tegema järjest kainemaid ja tervislikumaid valikuid. Lisaks tunnistab Albrecht, et on alateadlikult tahtnud olla keegi teine. Ta on soovinud kõlada näiteks nagu Tom Waits, Bob Dylan või Riho Sibul. Enda sõnul on ta laenanud stiile ja maneere, jätnud need endale, kaotades nii oma näo. Bonzo maski taga on küll turvaline olla, kuid ta leiab, et on arenenud ja valmis saama iseendaks.
Tinglikult võib öelda, et ta on sooritamas oma alter ego mõrva, mis omakorda annab kuuluvuse kuulsasse 27ste klubisse. See tähendab, et Bonzo lõpetab 27aastaselt (just niikaua on Albrecht sellist lavanime kasutanud), nii nagu paljud head muusikud ja lauljad: Janis Joplin, Jimi Hendrix, Jim Morrison, Kurt Cobain, Amy Winehouse.

Kontserttuur algab 3.märtsil Pärnust ja lõpeb 1. aprillil Hiiumaal. Lisaks saab artistiga kohutada Tartus, Toilas, Paides, Raplas, Haapsalus, Vihulas, Sakus, Kuressaares, Nõmmel, Tallinnas, Viljandis, Laitse Graniitvillas ja Rakveres.

P.S „Tõe huvides pean märkima, et plaadi pealkirja ideed päris ise välja ei mõelnud, sain inspiratsiooni Juhan Viidingult ja tema üllitatud luulekogult „Ma olin Jüri Üdi“.“

17.veebruaril Jazz.ee esitleb: Ryo Kawasaki & Level 8
3. veebruaril Brain Agvin Group
20. jaanuaril Jazz.ee esitleb: Villu Veski Jazzgroup
9.detsembril Jazz.ee esitleb: Sofia Rubina ja Aimla-Kullerkupp Bänd
25. novembril Jazz.ee esitleb: Jaanika Ventsel
11. novembril Trio Romansid
28. oktoobril Tanel Ruben & Victoria
14. oktoobril Jazz.ee esitleb: Land of Drums
30. septembril Endla Jazzklubi 11. hooaja avakontsert Jazz.ee esitleb: Tafenau-Aimla kvintett
22. septembril Endla Jazzklubi 11. hooaja eelkäivitus Jaanus Nõgisto ja Tõnu Timm
29. juuli Erkki Otsman kvintett
15. juulil Duo Maret Palusalu / Indrek Oselein
1. juulil Duo Jaanson / Yaralyan
15. aprillil kell 21.30 Jazz.ee esitleb: Ghost Town / The Music of Bill Frisell
29. aprillil kell 21.30 Twice the Strings
13. mail kell 21.30 Trio BiBaBo feat. Ave-Liis Saluveer
27. mail kell 21.30 MRK pakt. PAHAD LOOD
3. juunil kell 21.30 Jazz n' Samba
17. juunil kell 21.30 Jason Carter