Imetegija

Tõestisündinud lugu / Lavastus ei ole enam mängukavas


Tegijad

  • autor William Gibson
  • tõlkija Valdek Kruuspere
  • lavastaja Kalju Komissarov (külalisena)
  • kunstnik Silver Vahtre
  • kostüümikunstnik Krista Tool (külalisena)
  • valguskunstnik Margus Vaigur
  • muusikaline kujundaja Peeter Konovalov (külalisena)
osades Liis Laigna, Triin Lepik, Piret Laurimaa, Jaan Rekkor, Sten Karpov, Karin Tammaru, Kaili Viidas, Ahti Puudersell, Tambet Seling


Tutvustus

Lavastuse peategelane Helen Keller sündis terve lapsena Ameerika Ühendriikides 1880. aastal, ent kaotas üheksateistkümne kuuselt raske haiguse tagajärjel nii kuulmise kui nägemise. Ometi suutis ta sellest troostitust ja lootusetust olukorrast välja tulla, hakata uuesti maailma tajuma ja tunnetama. Helen õppis kirjutama ja lugema punktkirjas, kasutama sõrmendeid ning mõningal määral isegi rääkima. Ta kirjutas mitu raamatut ning käis üle maailma loenguid pidamas, sai omasuguste olukorra eestkõnelejaks. Imetegijaks, kelle kaudu see kõik võimalikuks sai, oli noor õpetaja Annie Sullivan. 

See lavastus räägibki loo Heleni lapsepõlvest, olulisest perioodist, mil ta hakkab õpetaja Annie kaasabil uuesti ümbritsevat mõistma ja mõtestama. 

Teeme koos imesid!
Terve hooaja on Endla kassas ja enne etendusi kavaletis müügil Heleni helkurid. Heleni helkuri hind on 1.60 eurot, millest 1 euro läheb Eesti Pimekurtide Tugiliidu toetuseks, et nägemis- ja nägemisliitpuudega lapsed saaksid õppida laulmist ja pillimängu. Täna ei ole Eestis veel koolitatud õpetajaid, kes valdaksid punktkirjas noodiõpetust. Samuti on punktkirjas noodid väga kallid. 
Aga teeme koos imesid!

Esietendus Endla teatri Suures saalis 10. septembril 2011.

Tunnustus

Endla teatri Publikulemmiku preemia parimale lavastusele 2012

Meedia

Mängukava