Seljatas sada meest

Lavastus ei ole enam mängukavas.

Tegijad

  • Andres Ehini samanimelise kiriromaani ainetel
  • dramaturg Triinu Ojalo
  • lavastaja Kaili Viidas
  • kunstnik Mari Ann Ahas (külalisena)
  • muusik Olavi Kõrre
  • muusikaline kujundaja Feliks Kütt
  • valguskujundaja Jaan Laur
peaosades Triin Lepik ja Kaire Vilgats (külalisena). Teistes osades Carmen Mikiver, Sepo Seeman, Jüri Vlassov, Jaanus Mehikas, Tambet Seling ja spordiklubi Leo maadlejad Argo Mitt, Tõnu Tilk, Lainer Trussmann, Carl HeinmetsJanno Lampp, Raiko Hiis


Tutvustus

Tõsielulistest tegelastest ja sündmustest ning Andres Ehini samanimelisest kiriromaanist ainest saanud lavastus räägib kahest Eesti naismaadlejast, kes Georg Lurichi kõrval 20. sajandi esimesel poolel mitmel pool maailmas laineid löövad. Esinemised ilu- ja jõunumbritega tsirkuses ning osalemised maadlusmatšidel viivad rammunaised koos treeneri ja teiste kaaslastega seiklusrikkale teekonnale läbi Tsaari-Venemaa ja sealt edasi Türgimaale ning Jaapanisse. Kuhu iganes naisvägilased ka välja ei jõuaks, tuleb neil üha tõestada, et seljatada suudetakse kangemadki meestest vastased – Siberi atamanist Jaapani sumokateni. Ja kuigi Anni ja Maria on teistmoodi naised, kes tahavad ise oma saatust kujundada, siis kas ja kuidas mahub nende ellu armastus ja perekond?

Esietendus 5. juulil Pärnu Vanalinna kooli võimlas (Pühavaimu 19). 
2012 suvel toimus 9 etendust 5.- 15. juulini.
2013 suvel mängitakse 10 etendust 10. - 21. juulini.

Spordiklubi Leo maadlejatest
Spordiklubi Leo avas uksed aastal 2000 ja tänasel päeval tegeletakse peamiselt kreeka-rooma ja vabamaadluse ning naistemaadlusega. Lisaks korraldatakse erinevaid laagreid ja spordiüritusi. Treeneritena tegutsevad klubi juures professionaalsed maadlejad Arne Maalinn ja Gristen Heinmets. Lavastusse on klubi välja pannud vägagi esindusliku maadlejate seltskonna.

Argo Mitt hakkas maadlustrennis käima juba algkoolis, põhitreeningud möödusid Leo Kreinini käe all, kelle järgi ka spordiklubi Leo oma nime on saanud. Argo on olnud nii noorte kui täiskasvanute vanuseklassis Eesti meistrivõistlustel Kreeka-Rooma maadluses korduvalt esikolmikus.
Tõnu Tilk alustas maadlusega samuti algkoolis ning jätkas õpinguid Eesti meistrivõistlustel medalikohti saavutava noore maadlejana Eesti Spordikoolis, mille lõpetaski maadluse erialal. Täna tegutseb ta lisaks ka maadluskohtunikuna.
Lainer Trussmann jõudis maadluse juurde „hilja“ – alles 15-aastaselt. Tal on aga ette näidata kõiki esikolmiku kohti nii Eesti kui ka Skandinaavia meistrivõistlustelt Kreeka-Rooma maadluses. Lisaks tegeleb Lainer ka sumoga.
Carl Heinmets hakkas oma maadlejast ja maadlustreenerist isaga trennis kaasas käima juba lasteaias. Viimane pjedestaalikoht on tal ette näidata selle aasta kevadest – 3. koht Eesti juunioride meistrivõistlustelt Kreeka-Rooma maadluses.
Janno Lampp hakkas harrastajana maadlema 20-aastasena ja on Eestis mitmetel võistlustel kõrgeid kohti saavutanud. Lisaks on Janno hobiks sõjalis-sportlikud võistlused, ta kuulub Eesti Kaitseliitu ja on osalenud ka Erna retkel.
Raiko Hiis jõudis maadluse juurde 2. klassis ning on samuti lõpetanud Eesti Spordigümnaasiumi maadluse erialal. Ta on edukalt esinenud Eesti ja Euroopa meistrivõistlustel Kreeka-Rooma maadluses, aga ka sumos.Meedia

Mängukava