„Kohtumõistja“

Kadi Kõusaare mängufilm.Pilet 4/2 eurot.Kestab 1 h ja 43 min.

Kadri Kõusaare uus film, tõsielulistel sündmustel põhinev KOHTUMÕISTJA, maalib portree Cambridge’i ülikooli geeniteadlasest Johnist, kes on pealtnäha sarmikas ja meeldiv härrasmees. Kui tema kihlatu ta maha jätab, otsustab mees akadeemilise karjääri pooleli jätta ning viia ellu oma kauaaegse unistuse, mida ta ise nimetab “õigluse missiooniks”.

Johni teekonnal läbi Inglismaa saadab teda tema 14-aastane doonorlaps Ronja, kellele ta püüab sisendada samu radikaalseid ideid, millesse ta ise usub. Sotsiaalne jäätmekäitlus. Puhastus. Mõrv. See kõik on tänapäeva Euroopa psühho silmis õigustatud.

Peaosades mängivad ETV ekraanil jooksvas seriaalis „Inspektor George Gently“ ja mängufilmides „Kapten ja komandör“ (2003) ning „Harry Potter ja Azkabani vang“ (2004) osalenud inglise näitleja Lee Ingleby ja noor andekas rootslanna Lina Leandersson, kes vaatajaile tuttav vampiirifilmist „Let the Right One In“ (2008).

Filmis kõlab Rootsi eksperimentaalmuusika BJ Nilseni originaallooming ning Eesti helilooja Piret-Rips Laulu võrratu "Kyrie", mida esitavad Lasteekraani Muusikastuudio lastekoor ja kontsertkoor (dirigent Lii Leitmaa).

Eesti ja Rootsi koostöös valminud filmi stsenarist ja režissöör on Kadri Kõusaar, produtsent Aet Laigu. Filmi tootjad on Meteoriit Film OÜ ja Anagram Produktion AB, kaastootjad Tugev Tuul Films OÜ, Film I Väst AB ja Film and Music Entertainment Ltd.

Kadri Kõusaare teine mängufilm KOHTUMÕISTJA esilinastub 14. märtsil 2013 Coca-Cola Plazas.

Mängukava