„Life is a Cabaret“

Eesti Tantsuagentuuri revüüteatri Starlight Cabaret külalisetendus

dokumentaalrevüü eesti varietee ja estraadi grand old man Kalju Saarekese elu ainetel.

Kalju Saareke (15.08.1926 – 20.09.2015) oli eesti professionaalse varieteetantsu looja ning kõige kauaaegsem ja visam viljeleja. Tänavu oleks vanameister tähistanud oma 90 juubelit. Tantsukunsti kergema žanri edendamisele pühendas ta tervelt 40 aastat oma elust, lavastades hulga menukaid estraaditantse ja meeldejäävaid varieteekavasid. Kalju Saareke on jätnud Eesti kultuurilukku tähelepanuväärse jälje ning võib öelda, et tema pikaaegne toimetamine Eesti meelelahutusmaailma kulisside taga on mõjutanud lavakunsti arengut ja esteetikat kordades rohkem, kui me täna mõista oskame. 

DokumentaalrevüüLife is a Cabaret“ viib vaataja läbi olulise poolsajandi Eesti meelelahutusmaailma ajaloos. See oli põnev, emotsionaalne aeg täis siirast entusiasmi luua midagi pea võimatut. Ometi sündis Nõukogude Eestis varieteekunst, mis oli maailmakuulus ning pani osaliselt aluse ka Venemaa tänasele – üsna läänelikule estraadikultuurile.

Lavastuses vaatame tagasi Eesti varietee grand old man´i kirevale ja huvitavale elutööle Eesti meelelahutusmaailma kujundamisel. Püüame taasluua ajastu atmosfääri, sündmusi ja toome lavale menukamad numbrid. Etendusõhtu on kohtumine tänaseks unustusse vajunud staaridega nii Eesti kui maailma estraadiajaloost.  

Lavastus ei taotle 100% autentsust. Eesmärk ei olnud üks ühele taastada vanu varieteenumbreid ja esitusi. Pigem on tegu tänaste noorte autorite uusloominguga, mis on inspireeritud ajastu muusikast ja esteetikast nii liikumiskeeles kui kostüümides. Lavastuses on siiski mõned numbrid, mida on püütud taastada originaalilähedaselt, et tuua vaatajani vanameistri unikaalne ja väga musikaalne koreograafikäekiri. Lavale tuleb kokku 23 suurejoonelist revüünumbrit kümne tantsija ja kahe laulja elavas esituses. Lavastuse kontsertversioon on kahe osaline ja kestab koos vaheajaga kaks tundi. 

Stsenaarium ja lavastus: Kristjan Kurm
Kostüümid, koreograafia ja lavastus: Elo Unt
Laulusolistid: Ira Haak ja Bert Pringi või Kalle Sepp
Artistid: Liisi Org, Britt Kõrsmaa, Marit Mets, Egle-Riin Rüütel, Kätlin Hallik, Marion Saarna, Mari Simm, Sergei Kuznetsov, Paul Reinolt ja Kardo Kukk
Helikujundus, AV tehniline teostus ja helirežissöör: Alo Jaanivald ja DC Audio OÜ
Valguskujundus ja tehniline teostus: Karel Kansvein ja Xell Light OÜ
Videokujundus: Taavet Jansen


Mängukava