Viimane kauboi

Kantrimuusikal / Piletid 16/20 €,
õpilastele, üliõpilastele ja pensionäridele soodustus -20%
NB! Etendused toimuvad ainult Endla Teatris!
Etendus kestab ~2h 15min
  • autor Urmas Vadi
  • lavastaja Andres Dvinjaninov (külalisena)
  • kunstnik Kristina Lõuk (külalisena)
  • muusika autor ja muusikajuht Feliks Kütt
  • Valguskunstnik Margus Vaigur
  • Videokujundaja Argo Valdmaa
Osades: Tanja Mihhailova (külalisena), Piret Laurimaa, Carmen Mikiver, Karin Tammaru, Triin Lepik, Sepo Seeman, Ago Anderson, Lauri Kink, Ahti Puudersell, Tambet Seling, Jüri Vlassov, ansambel Feliks Küti juhtimisel.

Esietendus 2.märtsil 2013 Endla Teatri Suures saalis

Fotod: Mats Õun
Tutvustus

Ühe väikelinna teatri direktor Joel seisab raskete valikute ees - tema juhitud teatri eelarve on miinuses ning kui ta probleemile lähiajal lahendust ei leia, ähvardab ministeerium teatri hoopistükkis sulgeda. Ka Joeli isiklik elu pole kiita - naine Liisa tõstab ta tänavale, sest on väsinud, et mees teatri alailma esiplaanile seab ning pikki töötunde teeb. Kõik tundub juba ülimalt lootusetu, kuni Joel saab unes vana ja targa indiaanlase käest ilmutuse: teatris tuleb lavale tuua kantrimuusikal!
Päris õige vestern, mille tegevus toimub Metsikus Läänes ning kus on kantri,
hea nali, viski, hobused, alatud teod, kaunid naised, reetmine ja verine kättemaks. Direktor asubki tegutsema, et oma unistus ellu viia ja teater finantskrahhist päästa. Kahjuks ei leia ta esialgu ühtegi mõttekaaslast, kes tema suurejoonelise ideega kaasa tuleks: teksti autor hüppab alt ära, näitlejad protesteerivad ja lavastaja lahkub teatrist. Teiselt poolt tahavad oma sõna jõuliselt loosse sekka öelda ka loodava muusikali kangelased. Algab peadpööritav seiklus, kus lähevad segamini mäng ja elu ning kõike saadab ehe kantrimuusika.


Meedias

Mängukava