MA TEENINDASIN INGLISE KUNINGAT

kahe vaatusega kelnerist miljonäriks
NB! Lavastus „Ma teenindasin Inglise kuningat“ väljatoomine on lavatehnilistel põhjustel edasi lükatud ning juba planeeritud etendused asendatakse lavastuse „Vedelvorst“ etendustega. „Ma teenindasin Inglise kuningale“ ostetud piletid kehtivad „Vedelvorsti“ samal päeval toimuval etendusel. Soovi korral on pileteid on võimalik tagastada Endla kassas ning Piletimaailma ja Piletilevi müügipunktides. Palume ebamugavuste pärast vabandust!

autor Bohumil Hrabal
tõlkija Küllike Tohver
lavastaja Laura Jaanhold
kunstnik Illimar Vihmar
dramaturg Andra Teede
valguskunstnik Karmen Tellisaar
videokunstnik Terina Tikka
muusikaline kujundaja Feliks Kütt
liikumisjuht Rauno Zubko
lavavõitlus Jaanika Tammaru

mängivad Sten Karpov, Liis Karpov, Fatme Helge Leevald, Lauri Mäesepp, Saara Nüganen, Jarmo Reha, Jaan Rekkor, Meelis Rämmeld, Tambet Seling ja Karin Tammaru

„Ma teenindasin Inglise kuningat“ on Tšehhi kirjanduse kõige pöörasem pärl – ühtaegu traagiline ja ülikoomiline lugu väikest kasvu, aga suurte unistustega kelnerist Dítě'st, kes eelmise sajandi pöördelisematel kümnenditel seikleb Böömimaa restoranides, bordellides, pansionaatides ja koonduslaagrites. Ajaloo keeristes kord natside, kord venelaste kätte langevas Tšehhi riigis ei ole just kerge üdini graatsiliseks jääda ning vähimagi vääratuseta guljašše ja vaadiõlut lauda kanda, kuid Dítě ei ole mingi tavaline kelner – Dítě on mees, kellel on plaan!

Mängukava