Lavastused
Et leida Noortestuudiole sobiv näitemäng, kuulutas Endla Teater 2005. aasta varakevadel Pärnu maakonna noorte seas välja dokumentalistikakonkursi pealkirjaga “Mis toimub?”, et koguda elulist materjali kavandatava lavastuse jaoks. 
Rahvusvaheliseks teatripäevaks märtsi lõpus laekus teatrisse arvestatav hulk põnevaid ja eriilmelisi kirjutisi. Nende seast säravaim ja sobivaim oli kahe Pärnu piiga, sel ajal 14- ja 16-aastaste Sandra Sillaotsa ja Liisu Krassi kahasse kirjutatud näitemäng “Tühi voodi”.
Kuna Noortestuudio trupi koosseis ja lavastajate pedagoogilised plaanid seadsid omad nõudmised, siis tuli teksti muuta ja ümber kirjutada. Seda tegid noored autorid stuudio juhendaja Enn Keerdi ja Endla dramaturgi Kiti Kauri juhendamisel. 

Noorte dramaturgide ja stuudio ühise töö tulemusena valmis lavastus "Sõbrapäev", mis esietendus Endla Küünis 25. veebruaril 2006.

„Sõbrapäev” kujunes väga menukaks lavastuseks, mida käidi vaatamas kaugematestki piirkondadest ja mida mängiti ka võõrastel lavadel. Lavastuse populaarsuse võti oli tema igakülgses värskuses – nii trupi noore koosseisu, käsitletavate teemade kui kõneldava tänavakeele tõttu.

2007. aasta märtsis  tõi  Endla Noortestuudio publiku ette  läti noore dramaturgi Ansels Kaugersi esiknäidendi "Päikesetõus Volli juures" (tõlkinud Kalev Kalkun). 

2008. aastal lavastas Enn Keerd Noortestuudioga Eva Koffi näidendi "Mirr", mis räägib loo 14-aastasest Mirrist, kes püüab hakkama saada teismelise keerulise eluga.

2009. aastal esietendus 29. jaanuaril lavastus "Oma elu superstaarid" (lav. Enn Keerd). Näidendi autoriteks on Triinu ja Laura-Marie Ojalo. Näidend räägib olulistest asjadest noorte elus: koolist, kodust, sõprusest, ideaalidest, hirmust täiskasvanute maailma ees ning esimesest armumisest. 

13. veebruaril 2010 esietendus järjekorras juba viies lavastus "Mis valemiga?" (lav. Enn Keerd), autoriteks Triinu Ojalo ja Katrin Maimik. Näidend väärtustab eeskätt rõõmsat ja helget poolt noorte elus ning uurib unenägude seletamatut mõju inimeste elule, jõudes selgusele, et väikesid imesid juhtub nii unes kui ilmsi.

Noortestuudio kuues lavastus "(H)ING" (lav Enn Keerd) esietendus 15. veebruaril 2011, autoriks endine stuudiolane Eliis Vaiksaar. Lavastus räägib seltskonna teismeliste noorte püüdlustest leida iseennast ja rahu muust maailmast. Selleks asuvad noored elama omaette kommuuni.

14. veebruaril 2012 esietendus lavastus "Üle piiri". Taas jõudis lavale endise stuudiolase kirjutatud näidend, seekord proovis kirjutamisega kätt Janika Maidle. Lavastus räägib noorte muredest pingelisel koolilõpetamise perioodil, omavahelistest suhetest ning hirmust üksinduse ees. 
2013. aasta 6. veebruaril esietendus Noortestuudio kaheksas lavastus,  milleks oli Enn Keerdi käe all valminud "Issi, tule vii mind kõrtsust koju". Näidedi autor on Mari-Liis Pärn, mängisid Carolina Tagobert, Grete Elviste, Sandra Tarjus, Mikk Pärg ja Carl Väljaäär.  „Issi, tule vii mind kõrtsist kodu“ on lugu  neljast noorest inimesest, kes võtavad üheks õhtuks aja maha ja lukustavad end maailmast ära, et luua oma maailm – ilma kohustuste, piirangute ja muredeta. Peagi selgub, et ka nende maailmal on siiski omad reeglid. „Hea“ ja „halb“, „õige“ ja „vale“, „ilus“ ja „kole“ – need on sildid, millega õpetatakse ümbritsevat mõistma.

Endla teatri Noortestuudio esimene kokkusaamine toimus 3. oktoobril 2004. aastal ning stuudio juhendajatena alustasid Endla teatri näitlejad Piret Rauk ja Enn Keerd. Kokku tuli tosinkond gümnaasiuminoort Pärnu koolidest. Tööle hakati hääle ja keha, teksti ja mõttega.

Endla Noortestuudio tööd juhendab täna lavastaja Enn Keerd.