Kadri Kõusaar EMA

thriller
kestus 90 minutit

Režissöör Kadri Kõusaar
Stsenarist Leana Jalukse
Osades Tiina Mälberg, Andres Tabun, Andres Noormets, Siim Maaten, Jaan Pehk, Jaak Prints ja Rea Lest
Produtsent Aet Laigu
Operaator Jean-Noël Mustonen F.S.C.
Montaaž Tambet Tasuja
Heli Horret Kuus
Kunstnik Minna Hint
Tootja Meteoriit Film OÜ

10. jaanuaril kell 18 linastub Endla Teatrikinos Eesti 2016. aasta avafilm "Ema", mis toob vaatajateni loo ühest väikelinnas elavast perest, kus pärast tulistamist ei ole elu enam endine.

Filmi keskmes on tulistamise tagajärjel koomasse langenud täiskasvanud poja eest hoolitsev naine, kes seisab silmitsi terve väikelinna inimestega, kes üritavad tema pojaga juhtunu mõistatust lahendada. "Ema" räägib trillerliku loo sellest, milleni võib viia aastatepikkune enesepettus, täitumata unistused ja armastuse puudus.

Filmis teeb oma filmipeaosa debüüdi näitlejanna Tiina Mälberg, kes mängibki nimitegelast ehk ema. "Mul on tõesti hea meel, et Tiina oli nõus peaosa enda kanda võtma. Tema väga hea näitlejatöö on üks nendest alustaladest, millel film tugineb. Ja sedasama saab öelda kõikide kohta. Igaüks mängis oma rolli suurepäraselt välja ja võibki öelda, et tugev näitlejatöö on üks põhjustest, miks seda filmi vaatama tulla," rääkis mängufilmi produtsent Aet Laigu.

Filmi peaosades on lisaks Mälbergile Andres Tabun, Andres Noormets, Siim Maaten, Jaan Pehk, Jaak Prints ja Rea Lest. Stsenaariumi autor on Leana Jalukse, režissöör Kadri Kõusaar ("Kohtumõistja", "Magnus") ning operaator on Soomest pärit Jean-Noël Mustonen ("Kohtumõistja").

Filmi toodab produktsioonifirma Meteoriit. Filmi toetavad Eesti Filmi Instituut, Eesti Kultuurkapital ja Viru Filmifond ning filmi telepartneriks on Eesti Rahvusringhääling.

"Ema" linastusele tulevad ka filmi peaosaline Tiina Mälberg ning stsenarist Leana Jalukse.

Filmi treiler: 

Mängukava