Ene-Liis Semperi ja Tiit Ojasoo film "Kust tuleb tolm ja kuhu kaob raha"

Kolm ja pool aastat tagasi olid 7500 inimest Saku Suurhallis ja hoidsid hinge kinni. Nad ootasid. Nad ootasid, et sünniks uus partei – "Ühtne Eesti". Kaks kuud oli Teater NO99 veennud avalikkust, et selle poole liigutakse. Ja avalikkus uskus. Sest nad tahtsid uskuda. Oli hetk, mil rahvas ootas, et teater päästab Eesti poliitika.

Täispikk dokumentaalfilm "Kust tuleb tolm ja kuhu kaob raha" on Ene-Liis Semperi ja Tiit Ojasoo film, mis näitab manipulatsioone, emotsioone, hirme, bravuuri ja tahet, millest koosnes "Ühtne Eesti". See oli Eesti ajaloo suurim sotsiaalne eksperiment, mis valgustas läbi, kuidas toimib Eesti poliitika ja mille järgi otsustab Eesti valija. Kolm ja pool aastat on piisav aeg, et küsida: kas "Ühtne Eesti" muutis midagi? Kas 20. oktoober tuleb teisiti?

"Kust tuleb tolm ja kuhu kaob raha" on Teater NO99 esimene filmiprojekt. Näete asju, mida te toona ei näinud. Filmis astuvad üles Ain Seppik, Daniel Vaarik, Indrek Saar, Rein Lang, Tarmo Jüristo, Allar Jõks, Silver Meikar jpt. See on film asjade seisust 2010 ja 2013. Küsimus pole, kelle poolt sa valid 20. oktoobril. Küsimus on, mis põhjusel sa lähed valima? Küsimus on, mis põhjusel sa kandideerid? Kes sa oled, et sa valid? Kes sa oled, et sind valitaks?

Filmi esilinastus käesoleva aasta 16. septembril.

Allfilm koostöös teatriga NO99 ja ETV’ga.

Autorid: Tiit Ojasoo ja Ene-Liis Semper
Režissöörid: Tiit Ojasoo ja Ene-Liis Semper
Produtsendid: Piret Tibbo-Hudgins ja Rein Kotov 

Vaata treilerit siit 

Filmi pikkus 98 min

Seansid Endla teatri suures saalis 18. ja 19. septembril kell 16.00 ning 19.00. 

Piletid 2,5 - 4 eurot müügil Endla teatri kassas ning Piletimaailma müügikohtades.