Urmas E. Liiv MUST ALPINIST

thriller
103 minutit
Eesti 2016
Nõukogude ajal reaalselt aset leidnud sündmustel põhinev õudussugemetega noortefilm eesti tudengite talvematkagrupist, mis satub Siberis hirmujudinaid tekitavate sündmuste keskele. 
Matkal oma kaaslastes pettunud ebapopulaarne grupijuht Olle jääb retke viimasel päeval mägedes kadunuks. Temaga rivaalitsenud vabameelse ja seiklusi hindava Eero juhtimisel laskuvad matkajad abi otsimiseks mägede jalamil asuvasse burjaatide külla. Vallandub kummaline ja terve mõistuse vastane sündmusteahel, mida näib dirigeerivat kadunud Olle. 
Võõral maal ja võõra rahva hulgas tuleb lahendada ülesanne, mida matkajad esialgu ei taha, kuid hiljem enam ei oska lahendada.
Filmi tootmist on toetanud Eesti Filmi Instituut ja Eesti Kultuurkapital.

Režissöör Urmas E. Liiv 
Osades Priit Pius, Rait Õunapuu, Hanna Martinson, Liis Lass, Veiko Porkanen, Reimo Sagor, Vadim Andreev 
Tootja Kopli Kinokompanii OÜ  

"Musta alpinisti" 29. jaanuari eriseansil on külas näitleja Rait Õunapuu, produtsent Anneli Ahven ja filmi stsenarist-režissöör Urmas Eero Liiv, kes räägib lisaks filmi saamisloole ka TV3 juhina sellest, mis telemaastikul hetkel toimumas, miks mõni telesari osutub populaarsemaks kui teine, kuidas vaatajatega halastamatult manipuleeritakse, kuidas valmib ning mis elu elab ülipopulaarne saade "Su nägu kõlab tuttavalt". 

Filmi treiler:

Mängukava