Kohtumisõhtu Katrin ja Andres Maimikuga

Teatrikohvikus
24. jaanuaril kell 17.30 toimub Endla Teatrikohvikus kohtumisõhtu Katrin ja Andres Maimikuga. Stsenaristid ja filmirežissöörid räägivad tehtud ja tegemisel olevatest filmidest, tutvustavad  enda poolt kokku pandud Teatrikino programmi ja vastavad kõigile kohaletulnute küsimustele. Vestlust juhib Endla kommunikatsioonijuht Hedi-Liis Toome.

Andres Maimik on režissöör, operaator, stsenarist ja produtsent. Õppinud Tartu Kunstikoolis ja Eesti Humanitaarinstituudis ning Tallinna Pedagoogikaülikoolis filmi ja video alal dokumentaalfilmi režissööriks. Televisioonis teinud kaastööd Teleteatrile. Töötanud vabakutselise stsenaristi, operaatori, režissööri, monteerija, ajakirjaniku ja copywriterina. Avaldanud ajakirjanduses filmikriitikat ja filmiteoreetilisi esseesid. 1999. aastal pälvinud Eesti parima filmiajakirjaniku preemia. Avaldanud ka sotsiaalkriitilisi kirjutisi. Õpetanud Kunstiakadeemias filmilavastuse aluseid ja dramaturgiat. Režissööriks paljudele TV reklaamiklippidele.

Katrin Maimik on stsenarist ja režissöör. Ta on omandanud teatriteaduse erialal bakalaureuse kraadi ning stsenaristika magistrikraadi Balti Filmi- ja Meediakoolis. Lisaks stsenaariumitele ja näidenditele on tema sulest on ilmunud ilukirjandust ning hulgaliselt artikleid teatri, kunsti, meedia ja filmi vallast.

Maimikute esimene koos tehtud täispikk mängufilm on "Kirsitubakas" (2014), nüüd on valmimas "Minu näoga onu", mille peaosades Rain Tolk ja Roman Baskin. Film jõuab kinodesse sügisel 2017.  

Õhtu jätkub kell 19 Endla Teatrikinos Eesti animafilmide õhtuga.

Mängukava