Endla teater
PRESSITEADE
03.01.2012

Endla loomejuhi kohusetäitjaks on dramaturg Triinu Ojalo

31. detsembriga ameti maha pannud pealavastaja Tiit Palu asemel täidab alates 1. jaanuarist Endla teatri loomejuhi kohuseid teatri dramaturg Triinu Ojalo.

Endla teatri direktor Ain Roosti sõnul on teatris seoses sihtasutuse moodustamisega hetkel üleminekuperiood, mistõttu kiirustades uut pealavastajat otsima ei hakatud. Kui sihtasutuse moodustamise protsess kevadeks lõpule jõuab, selguvad ka edasised plaanid järgmiseks hooajaks.

Triinu Ojalo on sündinud Tallinnas 31. detsembril 1979. Ta on õppinud Tallinna Ühisgümnaasiumis kirjandus- ja teatriklassis ja lõpetanud Tartu Ülikooli eesti kirjanduse ja teatriteaduse eriala. Endla teatri dramaturgina töötab Ojalo alates 2007. aastast. Lisaks on ta löönud kaasa mitmetes kultuuriprojektides: toimetanud noorte kirjandusajakirja Värske Rõhk, vedanud ja toimetanud Klassikaraadio kirjandussaadet “Tekstiluup”, korraldanud üritusi Eesti Kirjanduse Seltsi juures, olnud koos Katrin Maimikuga sarjas „Eesti lood“ valminud dokumentaalfilmi „Vanad kalad“ stsenarist ja režissöör.