Endla Teater
PRESSITEADE
05.10.2011

Endla Küünist saab põnev putukate maailm

Laupäeval, 8. oktoobril esietendub Endla teatri Küünis mudilaste lavastus „Põrrr...!!!“, millega teeb oma lavastajadebüüdi Endla näitleja Kaili Viidas. „Põrrr...!!!“ muudab terve Küüni vanaema metsataluks, kus roomavad, hüppavad ja lendavad ringi kõiksugu putukad.

„Põrrr...!!!“ räägib väikesest linnatüdrukust, kel tuleb suvel veeta kuu aega maal vanaema juures. Maal on esialgu võõras ja harjumatu – ei ole sõpru, kellega mängida, küll aga on kõikjal kummalisi putukaid. Enamikku neist mutukatest pole tüdruk linnas elades näinudki. Vanaema abiga õpib ta aga sammhaaval mõistma putukate maailma põnevust. Tüütud pirisejad muutuvad tüdrukule veidrateks, lõbusateks ja südamlikeks sõpradeks, kelle seltsis veeta üks täiesti ebatavaline suvi. Ja mis kõige tähtsam: tüdruk ei karda enam tigusid, kärbseid, ega isegi ämblikke.

Lavastuse teksti ja kujunduse autoriks on samuti Kaili Viidas, kostüümikunstnikuks külalisena Kris Lemsalu. Kujunduse loomisel oli eesmärgiks luua saali terviklik keskkond, mis algaks vaataja saali sisenemise hetkest. Üle Küüni läve astudes jõuab vaataja juba enne tüdrukut vanaema metsatallu ja selle erilisse atmosfääri. Ka etenduse ajal haarab putukate maailm publiku endasse ning ämblikke, vihmausse ja kõiksugu põrnikaid liigub nii vaatajate ees, taga, vahel kui peade kohal.

Etendusel istub publik poodiumite astmetel ja patjadel, kogu poodiumipind on kaetud vaipadega. Sellepärast ei pääse etendusele ka välisjalanõudega ja teater palub võtta etendusele kaasa vahetusjalanõud.

„Põrrr...!!!“ Autor, lavastaja ja kunstnik Kaili Viidas, kostüümikunstnik Kris Lemsalu (külalisena), valguskunstnik Margus Vaigur, muusika autor Janek Kivi, videomeister Argo Valdmaa, liikumisjuht Hellar Bergmann (külalisena), osades Ireen Kennik, Liis Laigna, Triin Lepik, Bert Raudsep, Tambet Seling, Priit Loog.

Lisainfo:
www.endla.ee