Endla teater
PRESSITEADE
17.05.2012

Laupäevasel Endla teatri täikal kaubeldakse ja maadeldakse

Laupäeval, 19. mail kell 12 esitleb Endla teater kevadhooaega lõpetaval teatri täikal tänavust suvelavastust „Seljatas sada meest“. Tõsielulise muinasjutu kangetest naismaadlejatest on Andres Ehini samanimelise romaani ainetel kirjutanud Triinu Ojalo, lavastajaks Kaili Viidas ning peaosades Triin Lepik ja külalisena Kaire Vilgats. Suvelavastus esietendub 5. juulil Pärnu Vanalinna Põhikooli ajaloolises võimlas.

Andres Ehini kiriromaani "Seljatas sada meest" aines põhineb 20. sajandi alguses toimunud tõsielulistel tegelastel ja sündmustel. Lugu räägib kahest Eesti naismaadlejast, kes Georg Lurichi kaasajal laias maailmas laineid lõid. Esinemised ilu- ja jõunumbritega ning osalemised maadlusmatšidel viisid naised koos treeneriga kuulsusrikkale teekonnale läbi Tsaari-Venemaa kuni Siberini välja ja sealt edasi Hiinasse ning Jaapanisse.

Kaht peaosalist kehastavad lavastuses Endla teatri näitleja Triin Lepik ja külalisena Kaire Vilgats. Lisaks näitetrupile teevad lavastuses kaasa Pärnu spordiklubi Leo maadlejad. Maikuus on trupi käinud maadlejate käe all tõsised treeningud, mille käigus õpitakse peamisi maadlusvõtteid ja tõsteid. 19. mail Endla teatrimaja tagusel parklaalal toimuval teatri täikal teevadki peategelased koos maadlejatega publiku ees ühe näidistreeningu.

19. mail kella 11-15 avatud teatritäikal on väljas erinevat teatrikraami nii müügiks kui lihtsalt uudistamiseks. Lisaks kauplevad teatri töötajad täikal oma isiklike asjadega, riietest ja mänguasjadest kunstiteoste ja lilleistikuteni. Samuti saab osta soodushinnaga pileteid Endla suvehooaja etendustele. Toimuvad ekskursioonid teatrimajas, avatud on majatagune välikohvik ning Indrek Taalmaa ja Ago Adersoni suitsukala püstijalarestoran, lapsed saavad meisterdada lastelavastuse „Põrrr…!!!“ tegelasi, grimeerijad teevad soenguid ja näomaalinguid ning palju muud.

Suvelavastust „Seljatas sada meest“ mängitakse traditsioonilise Endla suvehooaja esimesel poolel, 5.-15. juulini, kokku vaid 9 etendust. Suvelavastuse piletite eelmüük kestab 31. maini. Pileti hind eelmüügist ostes on 12 eurot, sooduspilet 10 eurot. Alates 1. juunist on pileti hind 15/12 eurot. Piletid on müügil Endla kassas, Piletimaailma ja Piletilevi müügipunktides üle Eesti ning internetis.