Endla teater
PRESSITEADE
19.01.2012

Endla Teatrigaleriis avatakse Jaak Visnapi autorinäitus

Reedel, 20. jaanuaril kell 17 avatakse Endla Teatrigalerii Sammassaalis väljapanek Jaak Visnapi viimaste aastate maalidest ja graafikast. Näitus kannab koondnimetust „Saladus. Armastus, rahu ja õnn“.

Teatrigaleriis on eksponeeritud valik töid Jaak Visnapi 2011. aastal toimunud kahelt isikunäituselt. Sügisel Haus galeriis üleval olnud näituselt „LOVE, PEACE AND HAPPYNESS“ näeb töid, mille läbivaks juhtmotiiviks on tuvid ning nendega seonduvad kõikvõimalikud alltekstid. Tööde mõtestamiseks ei anna aga kunstnik kaasa täpset vaatamis- ja kasutamisjuhendit, selle peab vaataja ise leidma.

Vaal galerii näituselt„Saladus“ jõuavad Teatrigaleriisse maalid, mille loomist ajendas juhuslikult loetud uudis Prantsusmaa geenilaborist põgenenud geneetiliselt muundatud küülikutest ja metskitsedest. „See uudis ei lasknud mul rahulikult elada ja hakkas minu alateadvuses edasi ketrama. Unenägudes hakkasid mind kummitama need samad jänesed ja hiljem tulid mängu juba kitsed,“ rääkis kunstnik.

Jaak Visnap (s 1975) on omandanud hariduse Eesti Kunstiakadeemias, näitustel esineb alates 1994. aastast, on Eesti Kunstnike Liidu ning Vabagraafikute Ühenduse liige. Viimased üheksa aastat on Visnap tegelenud Eesti Litograafiakeskuse edendamisega ning hetkel on tegev ajalehe "Minu esimene kunstikogu" väljaandmisega. Loominguliste tegevusalade hulka kuuluvad graafika ja maalikunst, samuti happening ja performance. 2011. aastal esines Visnap nelja isikunäitusega galeriides Haus, Vaal, Metropol ja Andres Kogeri galeriis Fahle majas.

Näitus „Saladus. Armastus, rahu ja õnn“ jääb Endla Sammassaalis avatuks kuni 28. veebruarini.