Endla teater
PRESSITEADE
19.10.2011

Lavale jõuab Andres Noormetsa „Hamlet Anderson“

Laupäeval, 22. oktoobril, tähistab Endla teater oma 100. juubelit Andres Noormetsa kirjutatud ja lavastatud „Hamlet Andersoni“ esietendusega. Shakespeare’i „Hamleti“ aineline lugu räägib inimestest meie ümber ja neid mõjutavatest suurtest lugudest.

Lavastaja Andres Noormets nimetab „Hamlet Andersoni“ remiksiks kahes vaatuses. ""Hamlet Anderson" on minu nägemus Hamletist, mis aga Shakespeare'i tekstiga päris kokku ei sobi. See on patsifistlik katse ületada verest kleepuvaid kohustuslikke tragöödiaid. See on lugu inimestest, kes tahavad täiel jõul oma elu elada ja ise oma teed käia," rääkis Andres Noormets.

Lavastus mõtiskleb, kuidas suured lood, mida võib nimetada ka müütideks, mõjutavad inimese elu ja arvamusi. Olgu nendeks lugudeks muinasjutud, ajaleheartiklid, ajaloosündmused või kirjandusteosed. Iga sündmus viitab omakorda tagasi millelegi, mis on juba juhtunud ja nii on kõik kõigega seotud. Kas üldse saab inimesel olla oma isiklikku lugu? Ja kui sinu nimi juhtub olema Hamlet Anderson, kas siis ongi sinu elu täielikult ühe suure loo poolt ette määratud?

„Hamlet Anderson“. William Shakespeare’i „Hamleti“ ainetel loonud Andres Noormets. Lavastaja, kunstnik ja muusikaline kujundaja Andres Noormets, valguskunstnik Margus Vaigur, laulude meloodiad Feliks Kütt, videokujundus Maarja Noormets, Kristo Viiding, Taavi Varm (külalistena). Osades Ago Anderson, Piret Laurimaa, Kadri Noormets (külalisena Eesti Kunstiakadeemiast), Sepo Seeman, Indrek Taalmaa, Lauri Kink, Sten Karpov ja palju toredaid Eesti inimesi.

Lisainfo:
Inga Jaagus
Pärnu Teater Endla
Avalike suhete juht
inga[at]endla.ee

442 0646
505 1223
www.endla.ee