Endla teater
PRESSITEADE
23.04.2012

Dokumentaalfilm „Tööpealkiri: Imelaps“ Endla teatri Suures saalis

Täna,  23. aprillil kell 19 saab Endla teatri Suures saalis vaadata Marianna Kaadi uut dokumentaalfilmi „Tööpealkiri: Imelaps”.

Imelapseks olemise aeg on piiratud ja seda kujundavad eelkõige vanemate ambitsioonid. “Väikeseks Pavarottiks” kutsutud Alex Prior esines juba 10-aastaselt maailma muusikaeliidi ees legendaarsetel lavadel, nagu Carnegie Hall ja London Arena. Inglasest isa finantseerib poja kõiki ambitsioonikaid projekte ning venelannast ema korraldab tema esinemisi nind toetab teda igati. Kangekaelselt üritavad ema ja isa leida muusikamaailmas seda õiget rada, mis aitaks Alexil tippu tõusta ja sinna ka püsima jääda.  Alex ise näib kõike nautivat lapsemeelse kergusega – nii Meryl Streepi suudlust kui ka oma Kremlis esietenduvat balletti, mida 15-aastane noormees ka ise dirigeegib. Nagu ta ise ütleb: „Kas läheb hästi… või läheb hästi.” Seega läheb igal juhul hästi, miks siis Alexi vanemad ikka veel muretsevad?

Film jälgib viit murrangulist aastat Alex Priori ja tema vanemate elus, alates sellest, kui 14-aastane Alex astub Peterburi konservatooriumi õppima kompositsiooni ja dirigeerimist, kuni lõpetamiseni kahe magistrikraadiga 17-aastaselt. Kõik märgid näitavad, et andekas ja töökas nooruk jõuab õige pea maailma mainekatele kontserdilavadele.

Filmi režissöör ja produtsent on  Marianna Kaat, operaator Rein Kotov, helirežissöör Ivo Felt, monteerijad Max Golomidov ja Liina Triškina.

Tootja BALTIC FILM PRODUCTION OÜ. Filmi pikkus 58 minutit.

Filmi treiler: http://www.youtube.com/watch?v=fHzjAXCgLOY

Facebooki leht: http://www.facebook.com/toopealkiriimelaps

Pileti hind 2 eurot, piletid on müügil Endla kassas ja Piletimaailmas.

Järgmised Endla kinoõhtud on 7. ja 14. mail, mil näidatakse Peeter Simmi mängufilmi „Üksik saar“ ja dokumentaalfilmi „Tšernobõli samuraid“.