Endla teater
PRESSITEADE
28.06.2012

Endla Teatrigaleriis avatakse Hendrik Relve fotonäitus

Laupäeval, 30. juunil kell 17 avatakse Endla Teatrikohviku esimesel korrusel loodusmees Hendrik Relve fotonäitus „Eesti põlispuud“. Samal päeval kell 15 saab Pärnu Hansapäevade raames Vallikääru Ringi tänava poolsel haljasalal keskaja festivalide kojas kuulata Hendrik Relve põlispuude teemalist loengut.

Hendrik Relve puufotod on sündinud autori aastakümnete pikkusest huvist Eesti põlispuude ja nendega seostuva pärimuskultuuri ning kultuuriloo vastu. Fotodel on ohtralt pühapuid ja puid, mille kohta on kohalikul rahval olemas mitmesuguseid lugusid.

Näitus koosneb kahest osast. Üheksast suureformaadilisest fotost koosnev osa on valminud seoses raamatu „Puude kuulaja” (2010) valmimisega. Fototöötlused neile on teinud Peeter Laurits. Teine rohkem kui 20-pildiline osa kuulub kogusse „Eesti pärimuspuud“. Need on puud, kellest igaüks on olnud oluline kohalikule rahvale ja kes on seotud ajalooliste pärimustega. Näitus on Eesti Instituudi vahendusel rännanud mitmel pool Euroopas.

Hendrik Relve (s 1948) on lõpetanud Eesti Põllumajanduse Akadeemia metsanduse ja Tartu Ülikooli ajakirjanduse erialal. Ta on üle paarikümne aasta tegelenud loodushariduse edendamisega Eestis ning esinenud meedias mitmesuguste looduseteemaliste artiklite ja saadetega. Alates 2002. aastast on Vikerraadios käimas tema saatesari “Kuula rändajat”. Relve on välja andnud ka looduseteemalisi raamatuid. Teda on autasustatud Eesti Vabariigi Valgetähe IV klassi ordeni ja Eesti looduskaitse hõbemärgiga.

Näitus „Eesti põlispuud“ jääb Endla Teatrikohvikus avatuks 20. juulini.