Teatris alustab kunstilise juhina tööd Kalju Komissarov

Komissarov alustab kunstilise juhina tööd järgmisest hooajast, 2013. aasta sügisel. Enne seda tutvub ta põhjalikumalt Endla teatri töökorraldusega ning repertuaariga.

Loe lisaks

Fotol Kalju Komissarov

Endla suvehooaja avab "Seljatas 100 meest"

Suvehooaja avab möödunud aastal valminud lavastus "Seljatas 100 meest". 10.-21. juulini toimub kümme etendust juba eelmisest aastast tuttavas paigas- Vanalinna Põhikooli võimlas. Hooaeg jätkub 24. juulist teatrimajas lavastustega Endla püsirepertuaarist. Suvehooajale paneb väärika punkti 11. augustil 100. korda vaatajateni jõudev lavastus "Esimesed suudlused".


Endla osaleb Eesti teatri festivalil "Draama 2013" kahe lavastusega

2.- 8. septembrini Tartus toimuv Eesti teatri festival "Draama 2013" põhiprogramm on tänavu koondatud nimetuse alla "Ruumimaagia". Endla teater osaleb draamafestivalil kahe lavastusega- "Hamlet Anderson" ning "Boyband". 

Festivali osaks on veel kõrvalprogramm "Särts!", lisaprogramm, näitused, muusika ning muud sündmused. Festivali kuraator on Iir Hermeliin.

Loe lisaksAugustis pakub Endla teater peavarju Monomaffiale

14.-17. augustini toimub Endla teatrimajas Pärnu Rahvusvaheline Teatrifestival "Monomaffia". 

MONOMAFFIA erineb teistest Eesti teatrifestivalidest selle poolest, et keskendub eeskätt näitlejale kui kesksele tegijale teatris, ilma kelleta ei saaks lavastus kuidagi toimida.

Laval on üks mees või naine. Ja tema vastas on publik. Monolavastused võimaldavad intiimset ja erilist kontakti näitleja ja vaatajate vahel. Kuna näitlejal pole laval partnereid, muutub vaatajate osalus eriti oluliseks sünergia loomisel. Pole võimalik millegi taha peituda, tähelepanu langeb üksiti tema isikule ja detailidele, mille kaudu sünnib igal hetkel roll ja ühtlasi lugu.

Loe lisaks  

Pakkumine Teatrisõbrakaardi omanikele 

Juulikuus pakume Endla Teatrisõbrakaardi omanikele võimalust osta kaks piletit ühe hinnaga lavastusele  "Nähtamatu maja" 25. juulil Küünis.