„Sinilinnu“ lavastaja Ingo Normet: „Lastelavastus peab olema parim“

Laupäeval 4.mail Endla Suures saalis esietenduv M.Maeterlincki “Sinilind“ viib väikesed ja suured vaatajad võluriiki, muinasjutu ja imede maailma ning õpetab, et elada tuleb avatud silmade ja südamega.  Lavastaja ja muusikaline kujundaja on Ingo Normet (külalisena), kunstnik Liina Unt (külalisena). Osades Karin Tammaru, Carmen Mikiver, Helle Kuningas, Triin Lepik, Kaili Viidas, Ireen Kennik, Bert Raudsep, Ago Anderson, Jüri Vlassov, Sten Karpov, Priit Loog, Jaanus Mehikas,  Ahti Puudersell.

Lavastaja Ingo Normet kirjeldab, et  „Sinilind“ on uhke ja nõiduslik näidend, mis võimaldab luua seikluslik-romantilise, samas ka filosoofilise maailma.  Teema on ja jääb  igihaljaks – inimene otsib oma õnne,  oma Sinilindu, mis aga muudab värvi niipea, kui ta on kinni püütud ja tuleb taas otsima hakata. Kõik need igavikulised küsimused on  huvitavad läbi aegade. Ingo Normet: “Üks  mõtleb inimsaatusele, teine naudib muinasjutulist seiklust, kuulab Maeterlincki  võluvat teksti. Lavastuses on suurepärast materjali  näitlejatele ja  võib lubada huvitavaid rolle“. Koos külaliskunstnik Liina Undiga luuakse ka visuaalselt põnev maailm: Öökuninganna palee, õnnede ja rõõmude aed, sündimata  laste helesinine riik, tegelaskujud Suhkur, Leib, Koer, Kass, Haldjas, väike poiss Tyltyl ning tema noorem õde Mytyl – kõik see pakub Endla uuslavastuses palju ilu ja erinevaid emotsioone. Kunstnik Liina Unt oskab üllatada. Ingo Normet on veendunud, et lastele tehtud lavastus ei saa olla küllalt hea, ta peab olema parim, sest laps võtab teatrist hoiaku elu suhtes.
1986. aastal Pärnu teatri ja Kooliteatri koostöös valminud „Sinilindu“ mäletatakse tänaseni. Tollane Kooliteatri näitleja Rait Mätas :“Kogu selle loo kirevus, mitmekihilisus on meid saatnud läbi elu. Kindlasti pakub see näidend rõõmu, ilu, kaasaelamist ja mõtlemisainet nii lastele kui vanematele ja vanavanematele.“ Kooliteatri näitleja aastal 1986. Ille Rohtlaan:“ See on kõige emotsionaalsem ja  inimlikum muinasjutt, mida ma tean. Ja nii kirjutatud, et tänaseni avastan sellest midagi uut ja olulist.“