Märts on tihe ka Endla Teatrikinos

Kolmapäeval, 6. märtsil kell 19 näitame Hardi Volmeri ajaloolist armastusfilmi “ELAVAD PILDID”. Filmi peategelane Helmi sünnib parun von Strandmanni majja Tallinna vanalinnas aastal 1908. Ainus, mida ta kindlalt teab, on see, et ta ema oli eesti soost teenijatüdruk. Kõik muu selgub elu käigus ning elul, mis kulgeb läbi sajandi, on Helmi jaoks mõndagi varuks. Režissöör Hardi Volmer ühendab oma ajaloolises armastusfilmis nii varajase tummfilmi groteski kui kino kuldaja melodraamat, nii eepikat kui komöödiat. 

Esmaspäeval, 18. märtsil kell 17 ootame kõigepealt kinno nooremaid vaatajaid, aga mitte ainult. Näitame Mait Laasi verivärsket muusikalist nukufilmi "Lisa Limone ja Maroc Orange: tormakas armulugu". Film  räägib apelsinipoiss Maroc'ist, Põhja-Aafrikast pärit paadipõgenikust, kes jõuab pärast tormi Sitsiilia rannikule. Maroc'i lootus leida vabas maailmas hea elu puruneb, kui ta satub tomatiistandusse orjatööle. Kaunis Lisa Limone, ketšupitöösturi tütar, elab muretut elu, kuid tal on üks suur soov - Lisa tahab leida tõelist armastust.  Ühel päeval avastab ta rannast merekarbi, mis laulab talle Maroc'ist. Kas põgenikust apelsinipoiss võib olla tema suur armastus? Ennekõike kooliealistele lastele ja täiskasvanutele mõeldud seiklusliku linaloo tegelastele andsid oma hääle Iiris Vesik, Peeter Volkonski, Hardi Volmer, Omar Nõmm, Risto Joost ja teised tuntud eesti lauljad ja näitlejad. 

Esmaspäeval, 18. märtsil kell 19 linastub Endla Teatrikinos Kadri Kõusaare teine mängufilm „Kohtumõistja“, mille peaosades on ETV ekraanil jooksvas seriaalis „Inspektor George Gently“ ja mängufilmides „Kapten ja komandör“ (2003) ning „Harry Potter ja Azkabani vang“ (2004) osalenud inglise näitleja Lee Ingleby ja noor andekas rootslanna Lina Leandersson, kes vaatajaile tuttav vampiirifilmist „Let the Right One In“ (2008). Film on inglise keeles eesti- ja venekeelsete subtiitritega.  Lühike sisukokkuvõte: Cambridge’i geeniteadlane John (35) on pealtnäha sarmikas ja meeldiv härrasmees. Kui tema kihlatu ta maha jätab, otsustab mees akadeemilise karjääri pooleli jätta ning viia ellu oma kauaaegse unistuse, mida ta ise nimetab “õigluse missiooniks”. Johni teekonnal läbi Inglismaa saadab teda tema 14-aastane doonorlaps—Ronja, kellele ta püüab sisendada samu radikaalseid ideid, millesse ta ise usub. Sotsiaalne jäätmekäitlus. Puhastus. Mõrv. See kõik on tänapäeva Euroopa   psühho silmis õigustatud.

Teatrikino piletid on müügil Endla teatri kassas ja Piletimaailmas.