Kaili Viidase monolavastus "Dussaert'i kaasus"

2. märtsil esietendus Endla teatri Valges saalis Kaili Viidase monolavastus "Dussaert'i kaasus".  Etendused toimuvad Endlas märtsikuul veel vaid kahel korral - 19. märtsil ja 29. märtsil kell 19. Piletid müügil Piletimaailmas ja Endla teatri kassas.

Prantsuse kunstnik Philippe Dussaert’i (1947-1989) looming on aluseks ühele üpris kummalisele pretsedendile kunstiloos: skandaal, mis tema viimase teose oksjoni ümber lahvatas, on samaaegselt põnevuslugu ja komöödia. 

Sel ajal kui Philippe Dussaert’i loomingu uskumatu lugu 1991. aastal maailmas laineid lõi, joonistas näitleja Kaili Viidas (1984) koolis julge joonega värvilisi pilte. Eestis olid toona käimas hoopis teistsugused suured sündmused, mistõttu on ehk loomulik, et eestlastele on Dussaert’i nimi üpris tundmatu. Kuigi vähemalt üht tema maali võib pidevalt leida erinevate linnade t-särgi poodidest, aga nagu paljude asjadega kord juba on, ei tea keegi selle tuntud teose autorit. Nüüd räägibki Kaili Viidas Philippe Dussaert’i loo kohalikule vaatajale ära ning uskuge meid, see lugu alles hämmastab ja naerutab teid! 

Autor Jacques Mougenot  tõlkija Inge Eller dramaturg Triinu Ojalo esitaja Kaili Viidas 

"Dussaert'i kaasuse" reklaamklippi saab näha SIIT