Endla teatrikino alustab taas

26. septembril näeb Endla suures saalis Heilika Pikkovi täispikka
loovdokumentaali „Õlimäe õied“.

Jeruusalemma külje all, Vene Õigeusu kloostris Õlimäel, elab 82-aastane Eestist pärit nunn ema Ksenja. Ja kuigi kõrge betoonmüüriga eraldatud kloostris kella kunagi ei keerata ning elu käib endiselt Juliuse kalendri järgi, on 20 aastat seal ema Ksenja jaoks möödunud kui üks silmapilk. Nunnade hierarhias on ta jõudnud eelviimasele astmele. On jäänud vaid üks samm – suur skeema, lõplikku vaikusesse. Kuid enne veel on talle antud luba viimast korda ära rääkida oma elu lugu.

Heilika Pikkovi täispikk loovdokumentaal „Õlimäe õied“ filmiti kahe aasta vältel Õlimäe Issanda Taevaminemise kloostris Jeruusalemmas.

Vaata filmi kohta lisaks siit

  

Oktoobris tuleb lavale Ray Cooney komöödia "Topeltelu"

11. oktoobril esietendub Endla teatri suures saalis Ray Cooney komöödia "Topeltelu"

Paljudes maailma eri paikades publiku südameid võitnud Ray Cooney tempokas komöödia räägib Londoni taksojuhist John Smithist (Smith), kes on juba mitukümmend aastat elanud topeltelu. Nimelt on tal linna erinevates piirkondades kaks maja, kaks abikaasat ja kaks last. Kumbki perekond ei tea teineteise olemasolust mitte kui midagi. Ühel heal päeval kohtuvad Johni teismelised poeg ja tütar aga juhuslikult internetis ja plaanivad päriselus kokku saada. Kui taksojuht on siiani suutnud veel oma kaootilist elu kuidagi kontrolli all hoida, siis nüüd muutub see päris pööraste sündmuste jadaks. John püüab meeleheitlikult kahe kodu vahel pendeldades iga hinna eest oma topeltelu laste ja kahe abikaasa eest salajas hoida. Tema ustavaks abiliseks osutub üürnik Stanley, kes peab sõbra päästmiseks välja mõtlema ühe absurdsema vabanduse teise  järel. 

Tõlkija Hannes Villemson, lavastaja Enn Keerd, kunstnik Kristina Lõuk (külalisena).

Peaosalist mängib Sepo Seeman, teistes osades Karin Tammaru, Liina Tennosaar (külalisena), Jaan Rekkor, Feliks Kark, Oskar Seeman või Cardo Sommerhage (külalistena),Laura Reti Laos või Nora Vahenurm (külalistena).

Loe lavastuse kohta siit

Gulliveri teatrimäng alustab uut hooaega

Nagu juba aastaid tavaks, alustab sügisel uut hooaega ka Gulliveri teatrimäng. Käesoleva aasta oktoobri- ning novembrikuu jooksul toimub teatrimäng 5.-9. klasside õpilastele. Gümnaasiumi õpilasi ootame mängima uuel, 2014. aastal.

Et oma tedmisi täiendada ning häid tulemusi näidata, soovitame aegsasti tutvuda mängu juhendiga Gulliveri mõttemängu kodulehel. Samas on ära toodud ka möödunud aastate teemad ning mängude võitjad.

Sellel aastal on külla tulemas põnevad persoonid ning teemadki on huvitavad, nagu alati!

Teatrisõbrakaardi omanikele!

Sellel kuul pakume teatrisõbrakaardi omanikele kahte piletit ühe hinnaga 26. septembril kell 19.00 Küünis etenduvale draamale "Heinrich IV".

Lavastus räägib kõrgklassi kuuluvast mehest, kes kukub karnevalipidustuste ajal õnnetult hobuse seljast. Teadvusele tulles ei mäleta ta mitte kui midagi oma endisest elust ning on veendunud, et ta on keskaja Saksa keiser Heinrich IV, keda ta maskiballil kehastas. Sõbrad aitavad mehel kakskümmend aastat selles kujutluspildis elada, luues tema ümber võimalikult tõepärase Heinrich IV õukonna maailma. Ent ükski illusioon ei saa kesta igavesti: lähedased otsustavad Heinrich IV šokimeetodil hullumeelsusest välja tuua, et ta võiks taas nautida elu 21. sajandil.

Vaata lavastuse kohta täpsemalt siit