"Põletuse" viimased etendused veebruaris!

27. veebruaril etendub Küünis viimast korda Iraani autori Wajdi  Mouawadi „Põletus“. 2010. aasta oktoobris esietendunud Tiit Palu lavastust tunnustas Endla publik ka Publikulemmiku preemiaga parimale lavastusele, kolleegid Carmen Mikiveri osatäitmist.

“Põletus” on jõudnud maailmas rohkem kui sajale lavale. On see põnevuslugu, tragöödia, absurdikomöödia või perekonna-draama? Ükski vastus pole vale. Eeskätt on see aga lugu kojujõudmisest ja andestamise puudutavast jõust.

Pille-Riin Purje kirjutas 26.10.2010 Postimehes: "Põletus" on keeruka koega rikas näidend, mida ainsa korraga "ära ei vaata", ent mis ometi kõnetab meid elutarga vanaema lihtsate sõnadega: õpi (taas) lugema, kirjutama, rääkima, mõtlema. Oleme selle lubaduse kord andnud, aga unustamas. "Põletus" on sedalaadi väärismaterjal, millega  kokkukasvamine eeldab väärikust ja väsimatut mõtestamistööd. Mitte ainult näitlejatelt, vaid ka publikult. See kogemus teeb tänulikuks. Endla teatri repertuaarivalik äratab lugupidamist.

23. veebruaril mängime Suures saalis viimast korda lastelavastust „Tiiger, tiiger!“. Edaspidi ootavad Tiiger ning  teised vahvad ja musikaalsed tegelased lapsi ja lapsevanemaid Küünis.