19.04

Esietendub romantiline komöödia „Tantsutund“

Laupäeval, 21. aprillil 2018 kell 19.00 esietendub Endla Teatri Küünis romantiline komöödia „Tantsutund“.

Ühel õhtul koputab noor ja edukas Aspergeri sündroomiga maateaduste professor naaberkorteris elava tantsijanna uksele ning pakub talle ühe tantsutunni eest ulmelist rahasummat. Karjääri lõpetavast jalavigastusest taastuv tantsijanna avabki ukse ning alguse saab eneseületamist nõudev ning humoorikaid, ootamatuid ja südamlikke avastusi täis suhe, mis seab uude valgusse nii mõndagi sellest, mida me oleme harjunud „normaalseks“ pidama. See on lugu ühest ebatavalisest suhtest ja armastuse tervendavast jõust.

„See on kahe inimese üksildusest väljakasvamise lugu, mida ilmestab soe ja peen huumor. Tõeliselt liigutav inimesi väärtustav tekst, mis läheb hinge,“ räägib lavastaja Enn Keerd. „Minu meelest võtab näidendi hästi kokku USA kriitik Gail M. Burns, kes ütleb, et meil on ikka ja jälle vaja näidendeid, filme ja seriaale, mis tuletavad meelde, et vaatamata kõigile erinevustele oleme me ikkagi eelkõige inimesed, kellel on sarnased unistused, soovid ja õigused. Oleks kõik need lood vähemalt pooltki nii vaimukad, soojad ja lõbusad kui „Tantsutund“.“

„Tantsutunni“ autor on Mark St. Germain, tõlkija Andra Aaloe, lavastaja Enn Keerd, kunstnik Liina Unt, koreograaf Renate Keerd, valguskunstnik Margus Vaigur, videokujundaja Argo Valdmaa ja muusikaline kujundaja Feliks Kütt. Mängivad Kadri Rämmeld ja Janek Sarapson. Järgmised etendused toimuvad 27. aprillil, 2., 5. ja 18. mail ning 20. ja 27. juulil Endla Teatri Küünis.

16.04

18. aprilli "Svueöö unenägu" jääb ära

Endla Noortestuudio "Svueöö unenäo" 18. aprilli etendus jääb ära. Palume ebamugavuste pärast vabandust! Piletid vahetatakse ümber või ostetakse tagasi.
09.04

Pärnu Vabakooli ja Pärnu lasteaedade näitus Teatrigaleriis

Alates 10. aprillist kuni 6. maini saab Endla Sammassaalis ja Küüni koridorides nautida Pärnu Vabakooli näitust „Tootemid“ ning Pärnu lasteaialaste näitust "Minu lemmikmänguasi". Näitustel on esindatud üle saja Pärnu lapse ja noore kunstiteose.

Pärnu Vabakooli iga-aastane „Nõiamäe kunstinäitus“ on sel aastal alapealkirjaga „Tootemid“, milleks ammutasid lapsed inspiratsiooni eri rahvaste kunstiloomingust. Näitus keskendub valikuvabadusele, selle väärtusele ja elurõõmule. Õpilaste juhendajad on kooli kunsti-, tehnoloogia- ja klassiõpetajad Juta Ild, Liia Severin, Pille Avamets ja Raivo Rohtoja.

Näitusel "Minu lemmikmänguasi" osaleb 14 Pärnu linna lasteaeda. Alates 2013. aastast korraldab Endla Teatrigaleriis toimuvat näitust Pärnu lasteaiaõpetajate kunstiaineühendus, kuhu on koondunud need õpetajad, kellele on südamelähedane laste läbi kaunite kunstide arendamine.

Foto Pärnu Vabakooli näitusest „Tootemid“.
09.04

Endla publikulemmikud 2018

Endla külastajate lemmiklavastuseks valiti Kaili Viidase lavastatud õpetlik lustimäng „Säärane mulk ehk Sada vakka tangusoola“, lemmik meesnäitlejaks Ago Anderson ning lemmik naisnäitlejaks Liis Karpov. Publikulemmikutele andis preemia ning aukirjad üle Pärnu abilinnapea Marko Šorin 7. aprillil pärast „Dreamworks“ etenduse lõppu. Hääletusel osales 1125 inimest, kes said oma lemmikuid valida üheksa lavastuse hulgast, mis esietendusid vahemikus 2017. aasta märtsist 2018. aasta veebruarini.

Kaili Viidase lavastatud „Säärane mulk ehk Sada vakka tangusoola“, mida mängitakse ka sel suvel, esietendus 30. juunil 2017 Koidula muuseumi aias. 1994. aastast Endlas töötava Ago Andersoni lemmikutiitel tuli rollide eest lavastustes „Väljast väiksem kui seest“, „Säärane mulk ehk Sada vakka tangusoola“ ja „{Sajandi lugu}: Kaarnakivi perenaine“. Liis Karpov, kes töötas Endlas aastatel 2007-2013 ning taas alates 2016. aastast, valiti lemmikuks rollide eest lavastustes „Peaaegu armastus“ ja „Mehed, meri, maa ja naised“. Endla publikupreemiad antakse välja koostöös Pärnu Linnavalitsusega.

Kõigi hääletanute vahel loositi välja kutse kahele kõigile uue hooaja esietendustele ning viis kaheinimese kutset vabalt valitud Endla Teatri etendusele. Võitjatega võetakse ühendust.

Foto lavastusest „Säärane mulk ehk Sada vakka tangusoola“ (fotol Ago Anderson). Autor Gabriela Liivamägi.
Vanemad artiklid
Peida vanemad artiklid