11.12

Esietendub muusikaline lastelavastus "Operatsioon Kintsutükk"

Kolmapäeval, 13. detsembril kell 11 esietendub suures saalis muusikaline lastelavastus "Operatsioon Kintsutükk". Lavastuses bakkavad seiklema jänesepoiss Nöps, tema õde Topsu ning nende sõbrad metsseaneiu Röh-Rõõsk ja orav Nik-Näk.
Ühel kenal päeval kohtuvad nad metsalagendikul rebase ja hundiga ning selle tulemuseks on pöörane ja lustlik seiklus koodnimetusega operatsioon Kintsutükk.
Lavastust mängitakse detsembris kaheksa korda. Pileti on müügil Piletimaailmas ja Endla teatri kassas.
04.12

"Minu vana daam" venekeelsete subtiitritega

Endla teater alustab detsembris lavastuse „Minu vana daam“ näitamist venekeelsete subtiitritega. Esimene tõlkega etendus antakse 9. detsembril Küünis ning jätkatakse venekeelsete subtiitritega etenduste näitamist uuel aastal. Uuel aastal lisandub venekeelsele publikule ka üks suure saali lavastus. Venekeelsete subtiitritega lavastuste näitamine Endla teatris on võimalik tänu Intergratsiooni ja Migratsiooni Sihtasutuse Meie Inimesed projektile „Eesti ühiskonnas lõimumist toetavad tegevused“. Projekti eesmärk on integreerida Eestis alaliselt elavat muukeelset elanikkonda Eesti kultuuriruumi.

 „Pea kolmandik Eestis elavatest inimestest räägivad igapäevaselt pigem vene keeles. Võrreldes Ida-Virumaa või Tallinnaga on Pärnus muukeelset elanikkonda loomulikult palju vähem, aga nad on oluline osa siinsest elanikkonnast“, räägib teatrijuht Roland Leesment. „Näeme teatris olles, et nad käivad vaatamas venekeelseid külalisetendusi. Miks siis mitte pakkuda neile võimalust vaadata ka Endla teatri etendusi?“ küsib Leesment.

Endla teater alustab venekeelsete subtiitrite lisamisega ühele etendusele, kuid tulevikus on plaanis subtiitritega repertuaari laiendada. Kuna programm on mõeldud Eestis elavatele muukeelsetele inimestele, siis lisaks venekeelsetele subtiitritele on hiljem kavas ka inglisekeelsete subtiitrite lisamine etendustele.


27.11

Endla suur saal avatakse 1. detsembril

Endla renoveeritud suur saal avatakse 1. detsembril "Kaarnakivi perenaise" esietendusega. Eesti vabariigi 100. juubelile pühendatud teatrisarja "Sajandi lugu" raames lavale tulev Andrus Kivirähki kirjutatud näidend loob pildikese 1950ndate Eestist. Maailmast, kus  suur osa endisest on õhku haihtunud, aga ometi on mingid asjad endised - need kõige iidsemad, kõige varjatumad. Ja see annab lootust, et ka kurjad ajad õnnestub siiski üle elada. Lavastus esietendub koostöös Kuressaare Linnateatriga.
16.11

Endla teatri kolm Küüni etendust jäävad ära

Endla teater peab tehnilistel põhjustel ära jätma kolm järgmiseks nädalaks Küüni planeeritud etendust. Nendeks etendusteks on 22. novembri „Surmatants“, 23. novembri „45339 km2 raba“ ning 24. novembri „See asi“. Piletid etendustele ostetakse tagasi või vahetatakse ümber Piletimaailmas, Piletilevis või Endla teatri kassas. Teater vabandab kõigi ebameeldivuste pärast.

Vanemad artiklid
Peida vanemad artiklid