15.02

Esietendub 4kuudis tantsulavastus „Sisesosinad“

20. veebruaril kell 19.00 esietendub Endla teatri Küünis tantsulavastus „Sisesosinad“, mille on loonud nelja Pärnu koreograafi ühendav kooslus 4kuudis. „Sisesosinate“ autoriteks ja etendajateks on Annika Viibus, Kardo Ojassalu, Evelyn Piirak ja Karoline Suhhov. Lavastuse muusikalise kujunduse loob ja esitab Argo Vals, visuaalkunstnikuks on Rommi Ruttas ning kostüümikunstnikuks ILM by Karin kaubamärgi looja Karin Sülluste. Lavastuse kaasprodutsendiks on Endla teater.

Lavastuse loojate ja esitajate sõnul on „Sisesosinad“ tantsulavastus, mis kõnetab nii tantsuinimest kui seda, kellele tantsukunst seni on võõraks jäänud. „Sisesosinad“ jutustab lugusid meie tänasest päevast, hetkedest, mida ilmselt on kogenud paljud. See on lugu situatsioonidest, mis suunavad meid tarbima ja soetama midagi, mida me tegelikult ei vaja; tehislikest olukordadest, mis muudavad meie mõtlemisvõimet; väljastpoolt tulevatest „sosinatest“, mis kontrollivad me elu ilma, et seda tahaksime. Piletid on müügil Endla kassas ning Piletimaailmas. Rohkem infot leiab Facebooki lehelt: tantsulavastus „Sisesosinad“.

12.02

Teatrikinos Cannes’i filmifestivalil esilinastunud film


Michael Haneke uusim film, irooniliselt pealkirjastatud "Õnnelik lõpp", on pinev peredraama, mis esilinastus tänavuse Cannes’i filmifestivali võistlusprogrammis. Austria meisterlavastaja võtab taas kord oma halastamatu luubi alla heal järjel Euroopa perekonna siseelu ... kogu oma klantsi pealispinna all määnduvas väärastumuses.

13. veebruaril kell 19.00 Teatrikinos

Lisainfo siin.
05.02

Sel nädalal toimub Endla Teatri soodusmüük!

5.-11. veebruarini 2018 toimub Endla Teatri soodusmüük veebruarist augustini nii Pärnus kui mujal Eestis toimuvatele Endla etendustele. Kõik soodushinnaga piletid maksavad ainult 12 eurot, kuid meeles tasub pidada, et neid on piiratud koguses ning soodushinnad ei kehti Koidula muuseumi aias mängitavale suvelavastusele „Säärane mulk ehk Sada vakka tangusoola“, EV100 raames valminud koostööprojektile „Kaarnakivi perenaine“ ning eelnevalt broneeritud piletitele. Pileteid saab osta Endla teatri kassast, Piletimaailmast ja Piletilevist.

Suur soodusmüük on eriti hea aeg soetada pileteid põnevatele uuslavastustele. 20. jaanuaril esietendus Endla Küünis eluline draama „Itk“ (lavastaja Madis Kalmet), mida kevadhooajal mängitakse ka mujal Eestis. 3. märtsil esietendub Endla äsja renoveeritud Suures saalis aga muinasjutt armastusest, sõprusest ja surmast „DreamWorks“ (lavastaja Ingomar Vihmar), mille autor on maailma lavadel üks enim mängituid vene kaasaegseid näitekirjanikke Ivan Võrõpajev. Kevadel esietenduvad veel ka [komeedia del norte] „Pulli kirves“ (autor ja lavastaja Andri Luup) ja romantiline komöödia „Tantsutund“ (lavastaja Enn Keerd). Endla traditsiooniline suvehooaeg algab 1. juunil, kui esietendub Laura Jaanholdi lavastatud „Ma teenindasin Inglise kuningat“, mida mängitakse sel suvel vaid kuus korda.

Lisainfo soodusmüügi kohta siin.

01.02

Endla Teatri kevad- ja suvehooaeg tänasest müügis!

Alates 1. veebruarist on võimalik pileteid osta kõigile Endla Teatri kuni 5. augustini toimuvatele etendustele. Müügis on nii talve-, kevad- kui suvehooaeg, uuslavastused, suvehooaja avalavastus ja Koidula muuseumi aias mängitav õpetlik lustimäng „Säärane mulk ehk Sada vakka tangusoola“.

Kevadhooaeg kestab 19. maini ning oodata on nii mõndagi põnevat! 3. märtsil esietendub äsja renoveeritud Suures saalis muinasjutt armastusest, sõprusest ja surmast „DreamWorks“ (lavastaja Ingomar Vihmar), mille autor on maailma lavadel üks enim mängituid vene kaasaegseid näitekirjanikke Ivan Võrõpajev. 24. märtsil esietendub [komeedia del norte] „Pulli kirves“ (autor ja lavastaja Andri Luup) ning 21. aprillil romantiline komöödia „Tantsutund“ (lavastaja Enn Keerd).

Taas on Suurel laval ka Endla 2016. aasta publikulemmik „Tramm nimega Iha“ (lavastaja Ingomar Vihmar) ja muusikaline koguperelavastus „Alice Imedemaal“ (lavastaja Laura Jaanhold). Puhkuselt on tagasi ka Küünis etenduv ökoloogiline ühevaatuseline armastuslugu „Kopsud“ (lavastaja Taago Tubin), kus mängivad Carita Vaikjärv ja Märt Avandi, kellest viimane pälvis rolli eest Eesti teatri 2017. aasta meespeaosatäitja auhinna.

Suvehooaeg algab 1. juunil, kui esietendub Laura Jaanholdi lavastatud „Ma teenindasin Inglise kuningat“, mida mängitakse sel suvel vaid kuus korda: 1., 2., 7., 8., 9. ja 14. juunil. Tegemist on Tšehhi kirjanduse kõige pöörasem pärliga – ühtaegu traagiline ja ülikoomiline lugu väikest kasvu, aga suurte unistustega kelnerist Dítě'st, kes eelmise sajandi pöördelisematel kümnenditel seikleb Böömimaa restoranides, bordellides, pansionaatides ja koonduslaagrites.

Suvine sisehooaeg, mil suvepärnakatele etendatakse valik Endla repertuaariparemikust, jätkub 5. juulil etendusega „Pulli kirves“ ning lõpeb 5. augustil etendusega „Et sa kaotaksid kõik“. Täpsema mängukavaga saab tutvuda Endla Teatri kodulehel. Publiku soovil etendub ka sel suvel ääretult populaarne „Säärane mulk ehk Sada vakka tangusoola“, mida on võimalik näha 12., 13., 14., 18., 19., 20., 26., 27., 28. ja 29. juulil Pärnu Koidula muuseumi aias.

Vanemad artiklid
Peida vanemad artiklid