15.06

Suvehooaeg teatrimajas 5. juuli-5. august

Juulis ja augustis toimuvad Koidula Muuseumi aias ülipopulaarse õpetliku lustimängu „Säärase mulgi ehk Sada vakka tangusoola“ etendused, mis on tänaseks juba mitu kuud välja müüdud. Kõigi teatrisõprade õnneks toimub samal ajal ka Endla traditsiooniline suvehooaeg teatrimajas. 5. juulist kuni 5. augustini mängitakse nii uuslavastusi „DreamWorks“, „Pulli kirves“, „Tantsutund“ ja „Vedelvorst“ kui ka vanemaid lemmikuid

Piletid on müügil Endla kassas, Piletimaailmas ja Piletilevis. Ootame Sind teatrisse!

15.06

Teater puhkab 2. juulini

Enne põnevat suvehooaega teatrimajas (5.07-5.08) ning „Säärase mulgi“ etendusi puhkab Teatrikassa 15.06-1.07 (k.a), Teatrikohvik 22.06-1.07 (k.a) ja kostüümilaenutus 15.06-2.07 (k.a). Kohtume juuli alguses!

Endla teatririkka suvega saab täpsemalt tutvuda siin

30.05

Esietendub Hugo Raudsepa „Vedelvorst“

1. juunil 2018 kell 19.00 esietendub Endla Suures saalis Hugo Raudsepa igihaljas komöödia „Vedelvorst“, mille lavastaja on Ingomar Vihmar ja kunstnik Illimar Vihmar.

Ühel kenal suvisel päeval saabub Laisavere kroonuvalla Näsnäruda tallu suur õnnesõnum: Sarve Mats, see suur vembumees ja kaaberjaan, on ära surnud ja testamendiga Näsnäruda noorperemehele Kustavile suure päranduse jätnud! Aga nagu igal õnnel, on ka sellel oma konks küljes ... Kas ja kuidas Sarve Matsi saadetud õnn siiski Näsnäruda õuele jõuab ning millist rolli selles mängivad Kustavi ema Mari, saarlasest sulane Joosep, atsakas teenijatüdruk Maali, karjapoiss Eedo, Ristmetsa peremees Tanel ja tema tütar Tiiu, seda tuleb publikul aga juba teatrisaali vaatama tulla.

„Praegu – sellisel edasipüüdleval ajal – on selle teksti sõnum üsna oluline ja mõtlemapanev,“ räägib lavastaja Ingomar Vihmar. „Kui me panustame kogu oma energia sellesse rahmeldamisse, siis kas meil jääb ka enda jaoks aega? Et iseendast aru saada? Edasipüüdlemine on tahtmine kellekski-millekski saada. Paremaks, targemaks, rikkamaks. Ja see tähendab, et me ei ole iseendaga sellisena, nagu me oleme, rahul. See on mingis mõttes nii depressiivne, kuigi tegemist on ju komöödiaga. Ja midagi pole teha – ükskõik, mida ka ei räägita, üks väheseid asju, mis teatris tervendada võib, on naer.“

Vedelvorst Kustavit mängib Sander Rebane. „Sanderit ja Kustavit ühendab mingisugune isepäisus ja mässumeelsus. Neis mõlemas on selline enese ja üleüldse inimese tundmaõppimise mootor sees. Peale selle on Sander laval väga võluv,“ kirjeldab peaosatäitjat Ingomar Vihmar. Teisi tegelasi kehastavad Carmen Mikiver, Jaan Rekkor, Sten Karpov, Ireen Kennik, Fatme Helge Leevald ja Lauri Mäesepp. Järgmised etendused toimuvad 2., 7., 8., 9. ja 14. juunil ning 5. augustil Endla Suures saalis.

Foto lavastusest. Fotol Sander Rebane.

21.05

Lõpetasime hooaja piknikuga!

Laupäeval, 19. mail kell 12.00-14.00 toimus hooaja lõpuüritus: piknik Endla Teatriga! Teatri ees ootasid kõiki huvilisi lauad-pingid, kuhu sai tulla kas oma piknikukorviga või -korvita ja osta head süüa-juua kohapealt. 

Üritusel laulis ORELIPOISS ning meeleolu hoidsid üleval päevajuhid Sander Rebane ja Lauri Mäesepp, kes viisid läbi viktoriini, toredate auhindadega õnneloose ning muud põnevat. Teatrikassa üllatas "Vedelvorsti" piletihindadega.

Erimenüüga tuli välja Teatrikohvik, värskeid talutooteid müüs Pärnumaa Toiduvõrgustik OTT (Otse Tootjalt Tarbijale) ning pakuti ka teatritöötajate enda valmistatud toite ja käsitööd.

Üritusel olid Maarja-Magdaleena Gildi töötoad, raamatu- ja taimevahetus, kostüümilaenutus, lauamängud, tegevused lastelefotonurk ning toimusid ka teatriekskursioonid koos teatrijuhi Roland Leesmenti ja dramaturgi Anne-Ly Sovaga. Teatrikohvikus mängis vinüülplaate Ingomar Vihmar. Üritus oli tasuta.

Järgmise aastani!

Foto üritusest. Foto autor Danel Rinaldo.


Galerii:

Endla Teatri Facebook


Meedias:

Galerii: Endla lõpetas hooaja piknikuga (Pärnu Postimees)

Aktuaalne kaamera 19.05.2018 21:00 (Ester Vilgats, 10:34-12:22)

Vanemad artiklid
Peida vanemad artiklid