01.02

Endla Teatri kevad- ja suvehooaeg tänasest müügis!

Alates 1. veebruarist on võimalik pileteid osta kõigile Endla Teatri kuni 5. augustini toimuvatele etendustele. Müügis on nii talve-, kevad- kui suvehooaeg, uuslavastused, suvehooaja avalavastus ja Koidula muuseumi aias mängitav õpetlik lustimäng „Säärane mulk ehk Sada vakka tangusoola“.

Kevadhooaeg kestab 19. maini ning oodata on nii mõndagi põnevat! 3. märtsil esietendub äsja renoveeritud Suures saalis muinasjutt armastusest, sõprusest ja surmast „DreamWorks“ (lavastaja Ingomar Vihmar), mille autor on maailma lavadel üks enim mängituid vene kaasaegseid näitekirjanikke Ivan Võrõpajev. 24. märtsil esietendub [komeedia del norte] „Pulli kirves“ (autor ja lavastaja Andri Luup) ning 21. aprillil romantiline komöödia „Tantsutund“ (lavastaja Enn Keerd).

Taas on Suurel laval ka Endla 2016. aasta publikulemmik „Tramm nimega Iha“ (lavastaja Ingomar Vihmar) ja muusikaline koguperelavastus „Alice Imedemaal“ (lavastaja Laura Jaanhold). Puhkuselt on tagasi ka Küünis etenduv ökoloogiline ühevaatuseline armastuslugu „Kopsud“ (lavastaja Taago Tubin), kus mängivad Carita Vaikjärv ja Märt Avandi, kellest viimane pälvis rolli eest Eesti teatri 2017. aasta meespeaosatäitja auhinna.

Suvehooaeg algab 1. juunil, kui esietendub Laura Jaanholdi lavastatud „Ma teenindasin Inglise kuningat“, mida mängitakse sel suvel vaid kuus korda: 1., 2., 7., 8., 9. ja 14. juunil. Tegemist on Tšehhi kirjanduse kõige pöörasem pärliga – ühtaegu traagiline ja ülikoomiline lugu väikest kasvu, aga suurte unistustega kelnerist Dítě'st, kes eelmise sajandi pöördelisematel kümnenditel seikleb Böömimaa restoranides, bordellides, pansionaatides ja koonduslaagrites.

Suvine sisehooaeg, mil suvepärnakatele etendatakse valik Endla repertuaariparemikust, jätkub 5. juulil etendusega „Pulli kirves“ ning lõpeb 5. augustil etendusega „Et sa kaotaksid kõik“. Täpsema mängukavaga saab tutvuda Endla Teatri kodulehel. Publiku soovil etendub ka sel suvel ääretult populaarne „Säärane mulk ehk Sada vakka tangusoola“, mida on võimalik näha 12., 13., 14., 18., 19., 20., 26., 27., 28. ja 29. juulil Pärnu Koidula muuseumi aias.