28.11

Endlas algab laste- ja noortekuu

Endla teatri Sammassaalis, Teatrikohvikus ja Küüni koridorides avatakse 03.detsembril kell 13 laste- ja noortekuu, mis kestab kuni 03. jaanuarini

Detsembrist on Endla teatris saanud traditsiooniliselt laste-ja noorte kuu, mil teater rüütab ennast jõuluehetena laste südamlikesse kunstiteostesse. Käesoleval aastal on välja pandud koguni kaks näitust, millest võtab osa üle saja Pärnu lapse ja noore. Need on Pärnu Vabakooli näitus „Nõiamäe 2012“ Sammassaalis ja Pärnu kõikide lasteaedade näitus "Minu unelmate etendus Pärnu Endla teatris"  Sammassaalis, Teatrikohvikus ja Küüni koridorides.

 Pärnu Vabakool avab Endla teatri galeriis juba 11. Nõiamäe näituse – „Nõiamäe 2012“. Väljapanek on inspireeritud Endla teatri uuest lasteetendusest „Tiiger, tiiger!“  ja kaasaegse prantsuse kunstniku Didier Triglia loomingust. Kunstnik kasutab metallist joogipurke ja kujundab neist uskumatuid kunstitöid. Nõiamäe-näitusel võib näha taaskasutatud materjalist kujundatud loomi. Nõiamäe-näituse tööd on Vabakooli õppekava osana valminud kogu kooli kunstitundides. Hea tavana võtsid näituse ettevalmistamisest osa kõik Vabakooli klassid. Töö käigus ärkas elutu materjal justkui ellu - hingama, maailma uurima, kohtuma teiste olenditega, kes sama võimaluse saanud. Vabakooli õpilased nautisid looja rolli ja kogu protsessi õhinaga. Nõiamäe näituste seeria sai alguse looduslaagritest Vormsi saarel ja mujal Andres Adamsoni nõul ja jõul 11 aastat tagasi. See on iga-aastane Vabakooli loovussuunda toetav loominguline palang. Seekord on eestvedajad kooli kunstiõpetajad Juta Ild, Tiiu Edo ja Vilve Noppel. Nõiamäe näitusega arendab Vabakool loovuse õppesuunda ja põhiväärtustest koostööoskust ning elamuslikku õpet.

 Näitust "Minu unelmate etendus Pärnu Endla teatris" korraldab Pärnu lasteaiaõpetajate kunstiaineühendus, kes väga loodab, et teatrigalerii näitustest saab lasteaialaste jaoks traditsioon. Kunstiaineühendusse on koondunud need õpetajad, kellele on südamelähedane laste arendamine läbi kaunite kunstide. Näitusest võtavad osa kõik lasteaiad. Lapsed joonistasid-maalisid nii nähtud etenduste põhjal, kui ka soovide põhjal, mida nad teatrilaval näha tahaksid. Lapsed on teatrilembesed ja sel teemal joonistamine meeldis neile väga. Vaieldamatult osutus kõige populaarsemaks etenduseks "Põrrr...!!!". Paljudele  kunstiteostele on lisatud ka laste jutukesed, mis selgitavad kujutatut.