27.04

"Imetegija" 30. aprillil viimast korda Tallinnas!

Esmaspäeval, 30. aprillil kell 19 anname lavastusega "Imetegija" Eesti Draamateatris viimase külalisetenduse Tallinnas. Ütlasi annab teatrijuht Ain Roost enne etenduse algust Eesti Pimekurtide Tugiliidule üle esimesed 1000 eurot, mis on kogutud „Imetegija“ esietendusega käivitunud kampaania „Teeme koos imesid!“ raames. Kogutud summa läheb nägemis- ja nägemisliitpuudega laste muusikaõpingute toetuseks.

Siiani ei ole Eestis nägemis- ja nägemisliitpuudega lastel olnud võimalik süvendatult muusika õppimisega tegeleda, kuna puuduvad õpetajad, õppematerjalid ning Braille kirjas noodid. Projekti esimesed sammud on tänaseks juba tehtud: aprillis kohtusid Tallinna Heleni Kooli, Vanalinna Hariduskolleegiumi ja Tartu Emajõe Kooli õpetajad Soome spetsialistiga, kellega koos töötatakse augustiks välja õppematerjalid ning septembris korraldatakse esimene koolitus siinsetele nägemispuudega lastega töötavatele muusikaõpetajatele. Kampaaniat „Teeme koos imesid!“ jätkame ka järgmisel hooajal.

Lisaks toetuskampaania käivitamisele on „Imetegijaga“ seni antud kolm etendust Pärnus, Tallinnas ja Tartus, millest on kirjeldustõlke, viipekeelse tõlke, subtiitrite ja kõrvaklappidesse tuleva helivõimenduse abil olnud võimalik osa saada ka nägemis- ja kuulmispuudega teatripublikul. Sarnaselt nelja lisatõlkega on ka 30. aprilli etendus Tallinnas.