11.05

Kahele lavastusele piletid vaid 10 eurot!

Kevad on armumise ja armastuse aeg. Pakume kõigile armastusesõpradele ja -otsijatele võimaluse vaadata lavastusi "Peaaegu armastus" ja "Inimesed akendel" Tervise saalis mai kuus vaid 10 euroga.

„Inimesed akendel“ on ühe armastuse lugu. Õhtu elamurajoonis. Hämardub. Korrusmajade akendes süttivad tuled. Ühel aknal seisab naine, Maire Look, ja vaatab. Vastasmaja aknal seisab mees, Mihkel Jürimäe, ja vaatab. Niisiis seisavad Maire Look ja Mihkel Jürimäe vastamisi akendel, teineteise suhtes pisut nurga all, ja siit ei saa üks tunne kaugel olla.

Mängivad Ott Raidmets ja Saara Nüganen. Arvo Valtoni novelli „Mustamäe armastus“ ainetel, lavastaja Laura Mets, kunstnik Maret Tamme, videokunstnik Terina Tikka, muusikaline kujundaja Lauri Mäesepp, dramaturg Anne-Ly Sova, valguskunstnik Karmen Tellisaar.

Etendused 12., 13. ja 20. mai. Piletid müügil Piletilevis, Piletimaailmas, Endla teatri kassas ning tund enne etenduse algust Tervise saalis.

„Peaaegu armastus“ ühendab endas karged lood armastusest. Peaaegu armastusest. Ühel kargel ja selgel talveõhtul, kui virmalised helklevad taevas ja tähed langevad, seisavad vaikse põhjamaa nurgakese elanikud kõige kummalisemal viisil silmitsi oma tunnetega. Südamed purunevad ja paranevad, lootus tärkab ja kaob, armastust leitakse ja kaotatakse, suhted algavad ja lõppevad. Võõrastest saavad sõbrad, sõpradest armsamad ja armsamatest võõrad. Igatahes pole kellegi elu pärast seda pealtnäha tavalist reede õhtut enam päris endine.

Mängivad Liis Karpov, Kati Ong, Lauri Mäesepp ja Sten Karpov. Autor John Cariani, tõlkija Mari-Liis Pärn, lavastaja Enn Keerd, kunstnik Liina Tepand, muusikaline kujundaja Feliks Kütt.

Etendused 11. ja 18. mai. Piletid müügil Piletilevis, Piletimaailmas, Endla teatri kassas ning tund enne etenduse algust Tervise saalis. 

Hetk lavastusest "Inimesed akendel". Foto Gabriela Liivamägi.