15.06

Kutsume suvisele "Wertheri" matkale!

11. juulil esietendub kaunis Kaelase mõisa pargis Endla teatri suvelavastus „Werther“. Rollidesse sisseelamiseks võtavad noored näitlejad Fatme Helge Leevald, Sander Rebane, Lauri Mäesepp, Karl Edgar Tammi ning lavastaja Laura Mets kuni esietenduseni elu sama kirglikult kui lavastuse peategelane Werther.

25. juunil panevad nad ennast taaskord proovile ning kõnnivad Pärnust Kaelase mõisa proovi. Kes pikka matka ei pelga, on oodatud matkaseltskonnaga ühinema

Matk kulgeb peamiselt mööda kergliiklus- ja külavaheteid, vahepeal kasutame ka bussi abi, et vältida tiheda liiklusega Via Balticat. 

Matka aitavad korraldada Eesti Jaakobitee Sõrprade Seltsi liikmed, pikkade jalgsirännakute kogemustega Jane Vain ning loodusturismi tudeng Epp Sokk, kes räägib jalutamisele vahelduseks kohalikke lugusid ja legende.

Tee peal teeme vahepeatuse Kõlli talus, kus perenaine kostitab meid lõunaga. Siit on pärit kauaaegne L. Koidula nimelise Pärnu Draamateatri (endine Endla teater) direktor Arnold Ebrok, kes juhatas teatrit aastatel 1968–1981. Legendi kohaselt on selles talus vahepeatusi teinud legendaarne Lisl Lindau.

Matka lõpp-punktist toob rändurid tagasi Pärnusse Endla teatri buss.

NB! Transpordi korraldamiseks palume huvilistel REGISTREERUDAaadressil teater@endla.ee kuni 22. juunini.

Huvilised vanuses alla 16. aasta saavad registreeruda ainult koos täiskasvanuga!

Osalistel palume koguneda 25. juunil Endla teatri tagusesse parklasse kl 8.45.  Kokku on matka pikkus ligikaudu 30 km. Lõpetame Kaelasel 18.00 paiku.

Lõunasöögi hind 3.-

 

Mida matkale kaasa võtta?

- vesi!

- sularaha lõunasöögi jaoks (3.-)

- head sissekäidud jalanõud – tossud, matkasaapad, spordisandaalid vms..

- peakate – müts, rätik, buff

- rändamiseks mugavad rõivad

- vihmakeep, kui peaks juhtuma, et sajab

- kuivad sokid-särk, kui peaks juhtuma, et sajab

- plaastrit, kui peaksid jalgadele villid tekkima

- väike näks lisaks lõunasöögile – müslibatoon, puuvili, väike šokolaad vms