05.08

Laupäeval saab viimast korda näha lavastust „Imetegija“.

Laupäeval, 10. augustil kell 19.00 tuuakse Endla teatri suures saalis viimast korda vaatajate ette tõestisündinud lugu „Imetegija“.

Lavastus räägib Helen Kellerist, kes sündis terve lapsena Ameerika Ühendriikides 1880. aastal, ent kaotas üheksateistkümne kuuselt raske haiguse tagajärjel nii kuulmise kui nägemise. Ometi suutis ta sellest troostitust ja lootusetust olukorrast välja tulla, hakata uuesti maailma tajuma ja tunnetama. Helen õppis kirjutama ja lugema punktkirjas, kasutama sõrmendeid ning mõningal määral isegi rääkima. Ta kirjutas mitu raamatut ning käis üle maailma loenguid pidamas. Imetegijaks, kelle kaudu see kõik võimalikuks sai, oli noor õpetaja Annie Sullivan.  

See lavastus räägibki loo Heleni lapsepõlvest, olulisest perioodist, mil ta hakkab õpetaja Annie kaasabil uuesti ümbritsevat mõistma ja mõtestama.  

Loo autor on William Gibson, tõlkija Valdek Kruuspere, lavastaja Kalju Komissarov (külalisena), kunstnik Silver Vahtre, kostüümikunstnik Krista Tool (külalisena), valguskunstnik Margus Vaigur ning muusikaline kujundaja Peeter Konovalov (külalisena).

Osades on Endla näitlejad Liis Laigna, Triin Lepik, Piret Laurimaa, Jaan Rekkor, Sten Karpov, Karin Tammaru, Kaili Viidas, Ahti Puudersell ning Tambet Seling. 

Lavastus on saanud 2012. aastal Endla teatri publikulemmiku preemia.   

„Imetegija“  oli esmakordselt vaatajate ees 10. septembril 2011 Endla teatri suures saalis.


Maria Murakas 

avalike suhete ja turundusjuht

SA Endla Teater

tel 442 0657, 521 9572

e-post maria@endla.ee