11.06

Suvehooaeg Endlas 10. juulist kuni 11. augustini

Suvehooaja avab möödunud aastal valminud lavastus "Seljatas 100 meest". 10.-21. juulini toimub kümme etendust juba eelmisest aastast tuttavas paigas- Vanalinna Põhikooli võimlas. Hooaeg jätkub 24. juulist teatrimajas lavastustega Endla püsirepertuaarist. Suvehooajale paneb väärika punkti 11. augustil 100. korda vaatajateni jõudev lavastus "Esimesed suudlused".
Tõsielulistest tegelastest ja sündmustest ning Andres Ehini samanimelisest kiriromaanist ainest saanud lavastus "Seljatas 100 meest" räägib kahest Eesti naismaadlejast, kes Georg Lurichi kõrval 20. sajandi esimesel poolel mitmel pool maailmas laineid löövad. Esinemised ilu- ja jõunumbritega tsirkuses ning osalemised maadlusmatšidel viivad rammunaised koos treeneri ja teiste kaaslastega seiklusrikkale teekonnale läbi Tsaari-Venemaa ja sealt edasi Türgimaale ning Jaapanisse. Kuhu iganes naisvägilased ka välja ei jõuaks, tuleb neil üha tõestada, et seljatada suudetakse kangemadki meestest vastased – Siberi atamanist Jaapani sumokateni. Ja kuigi Anni ja Maria on teistmoodi naised, kes tahavad ise oma saatust kujundada, siis kas ja kuidas mahub nende ellu armastus ja perekond?Dramaturg Triinu Ojalo, lavastaja Kaili Viidas, kunstnik Mari Ann Ahas (külalisena), muusik Olavi Kõrre, muusikaline kujundaja Feliks Kütt, valguskujundaja Jaan Laur.

Peaosades Triin Lepik ja Kaire Vilgats (külalisena). Teistes osades Carmen Mikiver, Sepo Seeman, Jüri Vlassov, Jaanus Mehikas, Tambet Seling, muusik Olavi Kõrre ja Spordiklubi Leo maadlejad.


Lavastused Endla püsirepertuaarist 24. juulist kuni 11. augustini:

K 24.07  KOHT SIGADE SEAS ∙ Küünis 
N 25.07  NÄHTAMATU MAJA ∙ Küünis
R 26.07  UHKUS JA EELARVAMUS ∙ Suures saalis 
              PÜHAMATEST PÜHAMAD ∙ Küünis    viimane etendus! 
L 27.07  PALJU ÕNNE ARGIPÄEVAKS! ∙ Suures saalis    viimane etendus! 
              ESIMESED SUUDLUSED ∙ Küünis   
P 28.07  BOYBAND ∙ Suures saalis  
K 31.07  VIIMANE KAUBOI ∙ Suures saalis 
              KOHT SIGADE SEAS ∙ Küünis 
N 01.08  BALLETTMEISTER ∙ Küünis  
R 02.08 TESTOSTEROON ∙ Suures saalis  
L 03.08  UHKUS JA EELARVAMUS ∙ Suures saalis  
P 04.08  SINILIND ∙ Suures saalis  
K 07.08  HEINRICH IV ∙ Küünis
N 08.08  BOYBAND ∙ Suures saalis 
R 09.08  VIIMANE KAUBOI ∙ Suures saalis  
               VAIKUS ∙ Küünis 
L 10.08  IMETEGIJA ∙ Suures saalis   viimane etendus!
P 11.08  ESIMESED SUUDLUSED ∙ Küünis 100. etendus!

Etenduste algus kell 19.00.