07.10

Teatrikohvikus on vaatamiseks Asta Isaku kollaažid

Kolmapäevast, 9. oktoobrist näeb Endla Teatrikohvikus Asta Isaku kollaažinäitust „Meistri käe puudutus“.

Isak on sündinud Pärnumaal, Soometsa külas. Ta on õppinud Pärnu Tütarlaste Gümnaasiumis, Pärnu Töölisnoorte Keskkoolis ning Tallinna Vabariiklikus Meditsiinilises Keskkoolis, kus omandas velskri elukutse. 1973. aastal lõpetas ta Tartu Ülikoolis mikrobioloogia eriala. 1999. aastal asus ta õppima Pärnu Academia Non Gratasse, mille lõpetas 2002. aastal. 2009. aastal kaitses 75- aastane Asta Isak Tartu Ülikooli usuteaduskonnas magistritööd. 

Asta Isak on tegelenud paljude erinevate kunstivormidega maalist skulptuurini. Viimasel ajal on põhitehnikaks jäänud kollaaž. Teemad, mida kunstnik käsitleb, on igapäevaelust- mured ja rõõmud, mis on jutustusena paberile kantud. 

Tema seekordne kollaažinäitus „Meistri käe puudutus“ on inspireeritud teatrist ja inimestest teatris ning väljaspool. 

„Asta Isak on algupärast geneetilist koodi kandva kunsti looja. Tema piltidel on sõnum. Isaku maalide maailm keerleb jumala, kannatava inimese ning inimest ainsana päästa suutva kaasatundva armastuse ümber. Sõna on kõigepealt. Sõna järel tuleb kunst ehk liha. Kunstniku maailma- ja jumalakogemus projitseerub vaatajani “selgeltnägija” silma läbi. See silm pigem “tunneb” kui vaatab, pigem “teab” kui mõtleb,“ on kirjutanud kunstiteadlane Sigrid Saarep. 

Lisaks arvukatele grupi ja- isikunäitustele nii Eestis kui mujal, on Asta Isak trükki andnud viis luulekogu ning välja andnud ka muusikakogumiku „Eluvee allikal“. Tema laule esitavad Viljandi Kultuurikolledži tudengid ning vilistlased. 

Näitus avatakse 9. oktoobril kell 17.00 ning see jääb kohvikusse vaatamiseks oktoobrikuu lõpuni.