09.10

"Varese" autor Mart Kivastik 18.oktoobril Teatrikohvikus

Varem väljakuulutatud kohtumisõhtu lükkub 21. novembrile!


18.oktoobril enne "Varese" etendust kell 17.00 on kõigil huvilistel võimalus kohtuda Endla Teatrikohvikus loo autori Mart Kivastikuga.

Teeme juttu "Varesest" kui ka Kivastiku loomingust üldisemalt. Lisaks saab  kuulda katkendeid autori loomingust tema enda esituses.

Eesti vabariigi algusaegadel kuulus karismaatiline kirjanik ja arst Johannes Vares-Barbarus Pärnu seltskonna koorekihti. Teda võis tihti näha Pärnu tänavail kõndimas – eksootilise laiaäärse kaabuga, kohalikes oludes silmatorkavas sportlikus golfiülikonnas. Tema salongi aadressiga Nikolai 28 külastasid prominentsed isikud Tallinnast ja Tartust.

1940. aasta muutunud ajaloolistes oludes aga sattus Vares-Barbarus kõndima hoopis teistele radadele, temast sai üks esimesi kommunistide kaastöölisi uues Eesti Nõukogude Sotsialistlikus Vabariigis. Ja siis korraga teade Varese surmast 1946. aastal! Mis siis ikkagi juhtus? Rahva hulgas levis aastate jooksul mitmeid erinevaid versioone – oli see siis enesetapp või hoopistükkis võimu arveteõiendamine?

Mart Kivastiku haarav ja põnev ajalooline mõrvamüsteerium hargneb Endla laval lahti läbi suurte kujundite ja visuaalse tulevärgi, taustategelasteks teiste hulgas Stalin ja Päts.

Sel aastal saab "Varest" näha vaid kahel korral: 18. oktoobril ning 21. novembril!