Charles Dickensi ühe tuntuima romaani värske lavaversioon viib vaatajad 1830. aastate Inglismaale ning vaatab selle põhja- ja pealiskihtide elu vaestemajas kasvanud 11-aastase orvu Oliver Twisti silmade kaudu. Salapärase päritoluga Oliver on sõnaosav ja nutikas poiss, kelle seiklused ja tee õnnele saavad alguse hetkel, mil vaestemaja hooldaja ta surnumatjale abiliseks müüb. Saatusel on poisi jaoks varuks aga mitmeid keerdkäike ning nii jõuab Oliver peagi Londonisse, kus kohtub taskuvaraste jõugu ja nende juhi Faginiga ning tunneb esimest korda elus, et ka tema on midagi väärt. Londoni tänavail õnne otsides puutub poiss kokku erinevate ühiskonnakihtidega ning lõpuks selgub tõde ka tema päritolu kohta.

„Dickensi romaani üle lugedes tundsin selles ära mitmeid meie tänaseski elus kõnekaid teemasid. Mul on ülimalt hea meel, et ka meie lavastuse helilooja Jarek Kasar on selle kaasaegsuse üles leidnud ja omal nutikal moel laval kõlavasse muusikasse valanud,“ ütleb lavastaja ja dramatiseeringu autor Peep Maasik. „Ja kuigi „Oliver Twisti“ peetakse tänapäeval pigem lastekirjanduseks, on sellel lool väga palju öelda just täiskasvanuile – Dickens räägib ju mõtteviisidest ja sellest, et meie ise kujundame oma ühiskonna. See, milline saab olema meie laste elu nende täiseas, on otseselt seotud meie praeguste otsuste, tegude ja mõtteviisidega. 

Oliver Twist on väike poiss, kes erineb oma saatusekaaslastest selle poolest, et ta julgeb ja oskab unistada hoolimata keskkonnast, milles ta kasvab. Ja elus tuleb unistada! Tänases Eestiski on tuhandeid vanemateta kasvavaid lapsi, kelle puhul nende unistused ja igatsused jäävad esmavajaduste varju. Aga ka väikeste unistuste täitumine teeb lapsed õnnelikuks ja sisendab neisse jõudu võidelda parema tuleviku nimel isegi siis, kui see tundub keeruline või raske. Suured heateod saavad tihti alguse väga väikestest märkamistest.“

Väikese heateo saavad teha ka kõik, kes „Oliver Twisti“ vaatama tulevad – iga ostetud pileti hinnast annetatakse 50 senti Pärnu Laste ja Noorte Tugikeskuse tegevuse toetuseks.

"Oliver Twist" on Peep Maasiku neljas diplomilavastus.

lavastaja

Peep Maasik (TÜ VKA 12. lend)

autorid

Charles Dickens / Peep Maasik / Jarek Kasar / Olavi Ruitlane

dramatiseerija 
Peep Maasik

helilooja
Jarek Kasar

laulusõnade autorid
Jarek Kasar,
Olavi Ruitlane

alusteose autor
Charles Dickens

alusteose tõlkija
Koidu Reim

kunstnik
Rosita Raud (NUKU)

valguskunstnik
Margus Vaigur

koreograafid
Rauno Zubko,
Siim Praats

lauluõpetaja
Elo Kesküla

osades 

Paul Samuel Vihmar või 

Hans-Martti Mägar

Jüri Vlassov
Silver Kaljula (Must Kast), 
Meelis Rämmeld
Ott Raidmets
Priit Loog
Carmen Mikiver
Tambet Seling
Lauri Kink
Nils Mattias Steinberg
Ireen Kennik
Fatme Helge Leevald
Carita Vaikjärv,
Faustus Bolitšenko
,
Franko Mirjam,
Henry Sarapuu,
Jasper Keskpaik,
Joosep Käär,
Kaur Kesküla,
Kert Johan Sommer,
Märten Mägi,
Reio Leinus,
Robin Mittenbritt,
Rudolf Harald Kivi

Esietendus 9. märtsil 2019 Suures saalis.

Osta pilet

09.03

--:--
Suures saalis Esietendus!

12.03

--:--
Suures saalis

13.03

--:--
Suures saalis

20.03

--:--
Suures saalis

21.03

--:--
Suures saalis

30.03

--:--
Suures saalis

02.04

--:--
Suures saalis

03.04

--:--
Suures saalis

04.04

--:--
Suures saalis

09.04

--:--
Suures saalis

10.04

--:--
Suures saalis

11.04

--:--
Suures saalis

20.04

--:--
Suures saalis