Näitused

GUNTA RANDLA NÄITUS 

8.10-8.11.2018 Sammassaalis

8. oktoobril kell 16.00 avatakse Endla Teatri Sammassaalis nimeka eesti teatri- ja telekunstniku Gunta Randla näitus, mis jääb avatuks kuni 8. novembrini.

Sel aastal 75. juubelit tähistanud lätlanna Gunta Randla looming on kujundanud suure osa Eesti inimeste lapsepõlvest. Ta on andnud välimuse ja keskkonna lapsepõlvekangelastele telelavastustes „Kõige suurem sõber“, „Mõmmi ja aabits“, „Hei, pöialpoisid“, „Väike nõid“, „Onu Tik-Taki seiklused“, „Kadekops“ jpt. Lisaks teatri- ja teletöödele tutvustab Gunta selle näitusega ka oma loomingu teist külge, näidates viimastel aastatel valminud loodusmaale.

Pärast Riia kunstikooli lõpetamist 1963. aastal alustas Gunta Randla õpinguid Eesti Riiklikus Kunstiinstituudis. Juba enne ERKI lõpetamist suundus ta tööle Eesti Televisiooni. Lisaks 30 aasta pikkusele teletööle on ta kujundanud rohkelt lavastusi Eesti Nukuteatris, neist „Sookolli ja sisalikku“ tunnustati 1993. aastal Eesti Teatriliidu aastaauhinnaga.

Gunta Randla oma juubelinäituse avamisel Kose Kultuurikeskuses (foto autor/allikas: Kairit Leibold/ERR)

PUUTETUNDLIK

9.10-8.11.2018 Küüni galeriis

Küüni galeriis saab alates 2018. aasta sügisest näha peamiselt kunsti-, disaini- ja arhitektuurimaailma tulevikutähti ehk Eesti kunstikõrgkoolides õppivate tudengite töid. Näituste ajad on jagatud Eesti Kunstiakadeemia, Kõrgema Kunstikooli Pallase ja TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia tudengite vahel.

Alates 9. oktoobrist on avatud Kõrgema Kunstikooli Pallas meediadisaini ja nahadisaini osakonna näituseprojekt “Puutetundlik“. Näitus on avatud 8. novembrini 2018.

TULEMAS

Sammassaal

detsember – Sirja-Liisa Vahtra
jaanuar – Fotofest 2019
veebruar – vitraažinäitus "Sada aastat teispool klaasi" (kuraator Ain Roost)

Küüni galerii 

november – TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia 
detsember – Eesti Kunstiakadeemia
jaanuar – Pärnumaa Foto festival
veebruar – Kõrgem Kunstikool Pallas
märtis – TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia
aprill – Eesti Kunstiakadeemia
mai – Kõrgem Kunstikool Pallas
juuni – Eesti Kunstiakadeemia
juuli – In Graafika festival
august – Kõrgem Kunstikool Pallas